Akrep Burcu

23 Ekim – 21 Kasım

AKREP BURCU (24 EKİM-22 KASIM)

Elementi: Su

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Plüton (Gücü ve yenilenmeyi temsil eder)

Rengi: Bordo, Siyah

Uğurlu Taşları: Opal, Yakut

Uğurlu sayıları: 8,11,18,22

Günü: Salı

Bedende temsil ettiği bölge: Genital organlar

Akrep burcu özellikleri

Mücadeleci, güçlü, bencil, hırslı, güvenilir, kaliteli, sağlam psikolojili…

Akrep burcu erkeği

Akrep burcu erkeği tabiri caizse ortamın kötü çocuğudur. Şeytan tüyü de denilebilecek farklı bir çekiciliğe sahiptirler. Pek çok şeyin farkında değilmiş gibi dursalar da sezgileri sayesinde anlayışları, kavrayışları son derece güçlü erkeklerdir. Her zaman kendi köşelerinde etrafta olup bitenleri gözlemlerler. Onlar için sadece siyah ve beyaz vardır, arası yoktur. Akrep burcu erkeği karşı koyması imkânsız, seksi ve tutkuludur. Âşık olduklarında kıskanç ve sahiplenici bir tutum sergilerler.

Akrep burcu kadını

Akrep burcu kadınını ne kadar tanıdığınızı düşünseniz de hep bir gizemli yanları vardır. Onlar ne kadar isterse onları o kadar tanıyabilirsiniz. Sezgileri fazlasıyla güçlü olan bu kadınlara asla yalan söylememenizi, onu aldatmamanızı tavsiye edebiliriz. Kapalı sırların üzerine gitmekten, sorgulamaktan asla vazgeçmez. Zor beğenir, zor bırakır. Aşk hayatında oldukça tutkuludur. Sizin için daima sığınılacak bir liman olabilir.

Olumlu özellikleri

Kolay pes etmeyen, sabırlı, farkındalığı yüksek, disiplinli, dikkatli, kararlı

Olumsuz özellikleri

Ketum, duygularını içine atan, asıl niyetini gizleyen, herkese karşı güvensiz, şüpheci, kıskanç

Sevdiği şeyler

Deri kıyafetler, gizemlilik, rekabet, müzik, bitkisel ürünler

Hoşlanmadığı şeyler

Samimiyetsizlik, özel hayatının karıştırılması, sığ insanlar, zorunlu misafirlik

Anlaştığı burçlar

Yengeç, Oğlak, Balık, Boğa

Anlaşamadığı burçlar

Aslan, İkizler, Koç

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Akrep burcu dört sabit burçtan yalnızca biridir. Her mevsimin ortasına denk gelen bu burçlar dengeleyicidir.

Zodyak’ın ikinci su burcu olan Akrep burcu kendisinin ve başkalarının duygularını güçlendirip kalıcı hale getirir. Diğer su burçlarından farklı olarak duygularını çok yoğun yaşasa da dışarıya bunu belli etmez hatta bazen aksine duygusuz gibi görünebilir.

 Akrep burçları kararlı ve hırslı kişilerdir. Gerçeğin peşine düşer ve onu bulmadan vazgeçmezler. Bir yandan da sır saklamayı çok iyi bilirler ve gizlilik içinde hareket etmeyi severler. Büyüleyici bir çekicilikleri vardır, sizi kolayca kendilerine çekebilirler. Onlar için güç, hâkimiyet, kontrol kavramı oldukça önemlidir. Onların canını sıkacak bir şey yaptıysanız beklemediğiniz anda intikamlarını alacaklardır.

Akrep Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Akrep burcu, zodyak’ın sekizinci burcu olup, su elementi ile temsil edilir. Mars ve Plüton gezegenleri tarafından yönetilen Akrep, derinlik, gizem, dönüşüm ve yoğunlukla özdeşleşir. Akrep burcu bireyleri, tutkulu, kararlı, sezgisel ve araştırmacıdır.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği, derin, gizemli ve yoğun bir yapıya sahiptir. Kararlıdır ve hedeflerine ulaşmak için büyük bir azimle çalışır. Sezgileri güçlüdür ve çevresindeki olayları ve insanları hızla çözümleyebilir.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını, tutkulu, kararlı ve derin bir yapıya sahiptir. Gizemli bir aura taşır ve etrafındakileri kolayca etkileyebilir. Sezgileri güçlüdür ve insanların niyetlerini kolayca anlayabilir.

Akrep Burcu Elementi

Akrep burcu, su elementine aittir.

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep erkeği, yoğun duygulara sahip, derinlemesine düşünen ve tutkulu bir bireydir. Sadıktır ve sevdiklerini koruma içgüdüsü güçlüdür. Ancak kıskançlık ve intikam alma eğilimi olabilir.

Akrep Burcu Erkeği Aşk

Akrep burcu erkeği, aşkta derin ve tutkuludur. Sadık bir partnerdir ve ilişkisine büyük bir yoğunlukla bağlanır. Ancak bu yoğunluk, bazen kıskançlık olarak da kendini gösterebilir.

Akrep Burcu Erkeği Cinsellik

Akrep erkeği, cinsellikte de yoğun ve tutkuludur. Derin bir bağlantı arar ve partneriyle bütünleşmek ister. Cinsellikte de sezgileri güçlüdür ve partnerinin ihtiyaçlarına duyarlıdır. Akrep burcu, zodyak’ın en derin ve gizemli burcu olarak bilinir. Yoğun duygulara sahip olan Akrep bireyleri, etraflarındaki olayları ve insanları derinlemesine anlama eğilimindedir. Sezgileri güçlüdür ve bu, onların hem aşkta hem de diğer yaşam alanlarında doğru kararlar almasına yardımcı olur. Ancak bu yoğunluk, bazen kıskançlık ve intikam alma eğilimi olarak da kendini gösterebilir.

Akrep Günlük Yorumlar

3 Aralık Akrep Burcu Günlük Yorumu

Sevgili akrep burcu, aşkta veya bulunduğun ortamda soğukluk görebilirsin. Enerjin ... Devamını oku

30 Kasım Akrep Burcu Günlük Yorumu

Sevgili akrep burcu, yoğun ve hareketli bir döneme giriyorsun. Sadece ... Devamını oku

29 Kasım Akrep Burcu Günlük Yorumu

Sevgili akrep burcu, iyi haberler yolda. Bir zafer kazanıyorsun, toplum ... Devamını oku

28 Kasım Akrep Burcu Günlük Yorumu

Sevgili akrep burcu; kendine güvenli, sıcak ve akıllı bir döneme ... Devamını oku

26 Kasım Akrep Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Akrep burcu, kariyerde ve statüde yükselme, lider olma pozisyonları; ... Devamını oku

Akrep Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Akrep Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili akrep burcu, kapıyı açan son anahtar sabırdır. Gecikmelere ve tahriklere rağmen kazanabilirsin. Kaybettiğinde ise kabullenişe geç. Diğer olanakları araştır. Sabrın sayesinde kazanacaksın. Kaçırılan fırsatlara dikkat et. Hoşnutsuzluk ve sıkıntı yaratma. Gözlerini yeni fırsatlara aç. Başarılı zamanlar var. Sana sunulan fırsatları güvenle kabul et. Tuttuğun altın oluyor, hayatın küçük lükslerinin tadını çıkar. Kendi başına zaman geçir. Şükür enerjisine geç. Astrolog Neslihan ... Devamını oku

25 Eylül & 1 Ekim Akrep Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili akrep burcu, inandığın şey için ayağa kalk. Kendine güven, gücüne sahip çık. Heyecan verici yeni bir mücadele var. Başarı için gerekene sahipsin. Dokümanları veya sözleşmeleri derinlemesine incele. Kararlı olmaya devam et ve ilerle. Her olasılık için hazırlıklı ol. Çevreci ve aktivist olmalısın. Kendine ve sevdiklerine özenle bak. Her şeyi daha iyi yapabilme yeteneği var. Pratik ve akıllıca öğütler alacaksın. ... Devamını oku

Akrep Aylık Yorumlar

Akrep Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Akrep burcu, huzura ihtiyacın var. Çevrendeki negatif olay ve kişileri hayatından çıkar, yüreğinde yeni sevgilere yer aç. Evet, yeni bir girişim için doğru zaman. Olumlu beklentilerinin ardından mutlu bir sona kavuşacaksın. ‘Hayatımın her alanında doyumlu ve sakin bir şekilde ilerliyorum. Huzurlu ve sakinim, sağduyulu ve güvenliyim.’ olumlaması yapabilirsin. Astrolog Neslihan Şirin