KADERDE KIRILMA NOKTASI: GÜNEŞ TUTULMASI KOÇ BURCUNDA

Astrolog: Neslihan Şirin

8 Nisan 2024 saat 21:20’de Koç Burcu’nun 19 derecesinde bir Güneş tutulması meydana geliyor. Bu yıl meydana gelecek olan iki güneş tutulmasından biri olan bu tutulma, ülkemizden gözlemlenemeyecek. Tutulmada Ay, Güneş’in yüzeyi üzerinde süzülerek dünyanın alt kısmına gölge düşürecek. Dünya gece gibi kararacak. Ay’ın Dünya ile güneş arasından geçmesi ile oluşan Güneş tutulması, Meksika, ABD’nin doğu bölgeleri ve güneydoğu Kanada’dan izlenebilecek. Türkiye’de ise 2024 yılında herhangi bir tutulma gözlemlenmeyecek. Kozmik açıdan çok olağan dışı bir fenomen olan tutulmalar astrolojide çok önemlidir. Bu tutulma Koç burcunda gerçekleşecek. Liderlik etmek, cesaret, aksiyon, girişimcilik gibi olumlu yanları temsil ederken, gölge yanlarında ise tartışmalar, savaş ve rekabeti anlatır. Bu altı aylık dönemde yeni başlangıçlar yaşayacağız. Un haritasına baktığımızda yükseleni Akrep olan bu tutulma, Türkiye’nin Güneş burcunun Akrep olması dolayısıyla çok önemlidir. Ülkemizdeki büyük değişim ve olayları tetikliyor. Bu döngüde iş hayatı, sağlık, rutinimizde dönüşümsel hareketler yaşayabiliriz. Plüton’un Kova burcuna geçmesi ve bu tutulmanın etkisiyle bir ateş çemberinden atladık diyebiliriz. Yükseleni Akrep olan bu tutulma, krizler, ikili ilişkilerde sorunlar ve dönüşümler yaşanabilir. Ayrıca hem Koç hem de Akrep burcunun yöneticisi olan Mars, Balık burcunda ve Satürn ile kavuşumda olacak. Mars’ın Balık burcunda olması onu daha dingin ve sakin yapıyor. Satürn’ün etkisiyle sabırla, sebatlı ve disiplinli olacağız. Dolunay ay tutulmasıyla birlikte, yeni ay ise güneş tutulmasıyla birlikte meydana gelir. Bu Güneş tutulması yeni fikirler ve durumlar ortaya çıkaracaktır. Uzun vadede düşünerek planlar yapabiliriz. Aynı zamanda güneş tutulmaları ünlüler ve siyasetçilerle ilgili olayları tekrar gündeme getirir. Şansı, şöhreti ve ünü tetikler. Size güzel bir olumlama verebilirim: “Gezegenlerin ritmik hareketlerine uyum sağlıyorum, sağlıklı, huzurlu, sağduyulu ve güvende hissediyorum.”

Şimdi burçlara bir göz atalım:

 • Sevgili Koç burcu, hayatında büyük dönüşümler yaşayabilirsin. Dış görünüşünden, tutumuna ve karakterine kadar değişiklikler olabilir. İş değişikliği veya yer değişikliği gibi önemli kararlar alabilirsin, çünkü sen tutulmanın çocuğusun ve güneş tutulmasını birinci evinde geçiriyorsun.
 • Sevgili Boğa burcu, sen tutulmaya 12. evinde geçiriyorsun. Bilinçaltı, rüyalar, hayaller evi olan bu evde, müzik, sanat ve resim gibi yeteneklerini öne çıkarabilirsin. Reiki, yoga, astroloji gibi uygulamalarla ilgilenmek isteyebilirsin. Ruhsal olarak kendini rahatlatma zamanı.
 • Sevgili İkizler burcu, sen 11. evde bir tutulma yaşıyorsun. Kalabalıklar, siyaset ve meclis gibi anlamları olan bir evde bulunuyorsun. Partilere, gruplara ve derneklere katılabilir; sosyal medya üzerinden etkileşimde bulunabilirsin. Teknolojik aletler ve gelecek planları senin ilgi alanına girebilir.
 • Sevgili Yengeç burcu, sen de onuncu evde kariyer ve statü basamaklarını çıkabilirsin. İş değişikliği, terfiler veya ödüllerle karşılaşabilirsin. Satürn’ün etkisiyle kalıcı ve sağlam başarılar elde edebilirsin.
 • Sevgili Aslan burcu, sen dokuzuncu evde yurtdışıyla ilgili gelişmeler yaşayabilirsin. Yurtdışı ilişkileri, dil ve kültürlerle ilgili konular ön planda olabilir. Astroloji, reiki, yoga gibi konular ilgini çekebilir. Jüpiter’in etkisiyle şanslı hissedebilirsin.
 • Sevgili Başak burcu, sen de sekizinci evde bir tutulma yaşıyorsun. Toplu paralar, miras, vergiler gibi konular gündemine gelebilir. Tutkularına dikkat et, aşk ve tutkularla ilgili konular ön plana çıkabilir. Estetik operasyonlar gibi fiziksel değişiklikler de gündeme gelebilir.
 • Sevgili Terazi burcu, sen de yedinci evde bu tutulmayı geçiriyorsun. Evlilik, anlaşmalar ve ortaklıklar evi olan bu evde, ilişkilerde önemli kararlar alabilirsin. Evlilik ya da ilişki konularında değişiklikler yaşayabilirsin. Anlaşmalar yapmadan önce dikkatli olman önemlidir.
 • Sevgili Akrep burcu, sen altıncı evde bir tutulma yaşıyorsun. Genel hayat ve rutinle ilgili değişiklikler olabilir. İş değişiklikleri, taşınmalar veya sağlık konuları gündeme gelebilir. İş arkadaşlarınla ilişkilerinde dikkatli olman gerekebilir.
 • Sevgili Yay burcu, sen beşinci evinde tutulmayı yaşıyorsun. Şans, şöhret ve ün evi olan bu evde, hobilerini geliştirebilirsin. Çocuklar, hamilelik veya ebeveynlik gibi konular ön plana çıkabilir. Riskli alanlardan kaçınman önemlidir.
 • Sevgili Oğlak burcu, sen dördüncü evde kökler, aile, gelenekler ve göreneklerle ilgili bir tutulma yaşıyorsun. Ev ve aileyle ilgili konular, tadilat, tamirat veya taşınma gibi konular gündemine gelebilir. Karmamda şansları kabul ediyorum diyebilirsin.
 • Sevgili Kova burcu, sen üçüncü evde bir tutulma yaşıyorsun. Kardeşler, ebeveynler veya çocuklarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Kısa vadeli planlar yapabilir, haberleşme konularına odaklanabilirsin. Gazetecilik, yayıncılık gibi meslekler ilgini çekebilir.
 • Sevgili Balık burcu, sen ikinci evinde bir tutulmayı geçiriyorsun. Mal mülk, gelir ve kazançlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Ek gelir elde etme veya mülk alım satımı gibi konular gündemine gelebilir. Beslenmeyle ilgili dikkatli olman önemlidir, çünkü iştahın açılabilir ve kilo artışı olabilir.

Yorum yapın