BAŞAK DOLUNAYI: HAYATINIZDAKİ KUM TORBALARINI ATIN

24 Şubat, yani yarın Türkiye saatiyle 15.30’da 5 derece Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay, Satürn ve Merkür etkileriyle belirginleşecek. Yükseleni Yengeç olanlar için dolunayın teması hayata düzen vermek, hayatımızdaki gereksiz yükleri atmak, taşınmak, temizlik yapmak, boya badana gibi işler olabilir. Hayatımızdaki yarım kalmış işleri tamamlamak için de bu dolunayı değerlendirebiliriz.

Büyük resmi göz ardı etmeyin, küçük insanlar ve olaylarla uğraşmaktan kaçının. Kendinizle yarıştığınızı unutmayın. Toprakla ilgili, tarımla ilgili konular, askeriye, polis gibi konular, taşınma, atama, tayin gibi konular bu dönemde ön plana çıkabilir. Ev işlerine düzenleme getirmek için de uygun bir zaman. Herkes evlerini temizlesin, fazlalıkları atsın, bir nevi bahar temizliği yapmak için ideal bir zaman. Mart ayının sert geçebileceğini göz önünde bulundurun ve buna hazırlıklı olun. Ödem toplamak, genel vücut ağırlığı ve bağırsaklarla ilgili beslenmeye dikkat etmek önemli.

Dolunay, NİYETİ OLUMLAMA ve bırakma zamanıdır. Bırakın ki hayatınızda yeni bir şeyler için yer açılsın.

Aşağıdaki olumlamayı yapmak için, mümkünse dolunayı görecek şekilde rahat ve sessiz bir yer bulun, derin nefesler alın ve verin. Niyet edin, bırakmaya ve özgürleşmeye hazır olun. Zihninizin derinliklerine izin verin. Saf niyet, derin nefesler, sakinlik ve olumlamalar size kendinizi iyi hissettirecektir.

“Bu gece; dolunayın bana verdiği güç ve enerjiyle, bana yük olan, geçmiş yaşamlarımdan taşıdığım, atalarımdan genetiğimden gelen ve bu yaşamımda edindiğim tüm korkularımı, endişelerimi, kaygılarımı ve bırakmak istediğim her şeyi bırakıyorum. Bırakıyorum ve özgürleşiyorum. Şimdi ve daima özgürlüğü seçiyorum. Kendimi, hayatımdaki insanları ve varoluşu seviyorum ve olduğu gibi kabul ediyorum. Kendime, hayatımdaki insanlara ve tüm varoluşa değer veriyorum. Yaşamın tüm güzelliklerini hak ediyorum. Sevgiyi kendimde var ederek hayatımdaki insanlara ve tüm varoluşa yayıyorum. Aldık, kabul ettik…”

Astrolog Neslihan Şirin

Yorum yapın