Aslan Burcu

23 Temmuz – 22 Ağustos

ASLAN BURCU (22 TEMMUZ-23 AĞUSTOS)

Elementi: Ateş

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Güneş (Ego ve maskülen enerjiyi temsil eder)

Rengi: Turuncu, Altın Sarısı

Uğurlu Taşları: Akik, Kehribar, Yakut

Uğurlu sayıları: 1,3

Günü: Pazar

Bedende temsil ettiği bölge: Kalp, omurga

Aslan burcu özellikleri

Özgüvenli, cana yakın, koruyucu, gururlu, gösterişli, gösterişi seven, sanata ve estetiğe düşkün, benmerkezci, tutkulu…

Aslan burcu erkeği

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu erkeği doğuştan bir liderdir. Etrafındakileri sarıp sarmalar, korur. Çok iyi bir babadır. Dışa dönük, kendinden emin ve enerjiktir. Bir konuda karar verdi mi bunu değiştirmek imkânsıza yakındır. Gururunun okşanmasından, övgüler yağdırılmasından çok hoşlanır. Görmezden gelinmek onları çılgına çevirir. Oldukça tutkulu ve eğlenceli birer sevgililerdir. 

Aslan burcu kadını

Aslan burcu kadını oldukça güçlü, kendinden emin, sorumluluk almayı seven bir yapıya sahiptir. Doğuştan liderlik özellikleri vardır. Bir ortama girdiğinde ilgi odağı olmayı ister ve öyledir de. Manken duruşu ve yürüyüşüne sahiptir. İlişkilerinde oldukça dışa dönük ve tutkuludurlar.

Olumlu özellikleri

Koruyucu, cesur, kibar, alçak gönüllü, gururlu, cömert, sadık, yaratıcı, eğlenceli

Olumsuz özellikleri

İnatçı, sabit fikirli, küstah, şımartılmayı bekleyen, müsrif, özensiz, taş kalpli, kıskanç

Sevdiği şeyler

Göz önünde olmak, sahnede olmak, yakınlık kurmak, iltifat, güzel kıyafetler, gösterişli şeyler, seyahat

Hoşlanmadığı şeyler

Umursanmamak, zirvede yalnız olmak, vedalar, kral-kraliçe muamelesi görmemek

Anlaştığı burçlar

Yay, Koç, İkizler, Kova

Anlaşamadığı burçlar

Akrep, Oğlak, Boğa, Yengeç

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Aslan burcu dört sabit burçtan yalnızca biridir. Her mevsimin ortasına denk gelen bu burçlar dengeleyicidir. Galaksimizin merkezinde bulunan Güneş tarafından yönetilen Aslanlar Güneş gibi etraflarına enerji yayarlar ve egoları fazlasıyla büyüktür.

Zodyak’ın ikinci ateş burcu olan Aslan burcunun küçük bir kıvılcımı büyük bir yangına dönüşebilir. Aslan burcu gezegeni etkisi altındayken bütün ilgileri üzerimize çekmek isteyebiliriz fakat patronluk taslayarak insanları çıldırtan bir dönemimiz de olabilir

Aslan burçları eğlenmeyi, sahne ışıkları altında olmayı severler. Lider özellikleri sayesinde insanları kolayca etraflarına toplayabilirler, organizasyon yapmakta üstlerine yoktur. Maskülen bir burçtur, doğruları hiç çekinmeden söylerler. Söylediklerinde ve yaptıklarında netlerdir. İlgi görmeye, iltifat almaya bayılırlar. Doğru kullanıldığında Aslan enerjisi etrafını canlandırır, uyandırır, güçlendirir.

Aslan Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Aslan burcu, zodyak’ın beşinci burcu olup, ateş elementi ile temsil edilir. Güneş tarafından yönetilen Aslan, doğuştan liderlik vasfına sahip, özgüvenli, cömert ve karizmatik bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu enerji ve ışıltı ile dikkat çeker.

Aslan Burcu Hangi Ay?

Aslan burcu, 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Aslan Burcu Kadını

Aslan burcu kadını, güçlü, bağımsız ve oldukça karizmatiktir. Doğuştan liderlik yeteneğine sahip olan Aslan kadını, hayatın her alanında bu özelliğini gösterir. Aynı zamanda tutkulu, cömert ve sadıktır.

Aslan Burcu Libido

Aslan burcu, cinsellikte tutkulu ve enerjiktir. Kendine güvendiği için partnerini de rahatlıkla etkileyebilir. Cinsellikte de lider olmayı sever ve partnerine unutulmaz anlar yaşatabilir.

Aslan Burcu Doğal Taşı

Aslan burcunun doğal taşı “Peridot”tur. Bu taş, Aslan burcu bireylerine enerji, özgüven ve pozitiflik kazandırabilir.

Aslan Burcu Doğum Tarihi

Aslan burcu, 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Aslan Burcu Elementi

Aslan burcu, ateş elementine aittir.

Aslan Burcu Erkek Özellikleri

Aslan burcu erkeği, doğuştan liderlik vasfına sahip, karizmatik ve özgüvenli bir bireydir. Cömerttir ve sevdiklerine karşı koruyucudur. Ancak bu özgüven, bazen ego olarak algılanabilir.

Aslan Burcu Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır?

Aslan burcu erkekleri, genellikle bağımsız, güçlü ve kendine güvenen kadınlardan hoşlanır. Karizmatik ve özgüvenli bir yapıya sahip olan Aslan erkeği, aynı zamanda zekâya ve mizaha da değer verir. Sadık ve tutkulu bir aşık olan Aslan erkeği, ilişkisinde saygı ve sadakat bekler. Aslan burcu, zodyak’ın karizmatik, lider ve özgüvenli burcudur. Doğal bir lider olan Aslan bireyleri, çevresindeki insanlara kolayca ilham verebilir. Ateş elementine ait oldukları için enerjik, tutkulu ve dinamik bir yapıya sahiptirler.

Aslan Günlük Yorumlar

3 Aralık Aslan Burcu Günlük Yorumu

Sevgili aslan burcu, başkalarına soru sormak kolay. Aynı soruları kendine ... Devamını oku

30 Kasım Aslan Burcu Günlük Yorumu

Sevgili aslan burcu, sıkıntılı durumlar içinde kaldığında mantığını devreye sokmalısın. ... Devamını oku

29 Kasım Aslan Burcu Günlük Yorumu

Sevgili aslan burcu, tekrar gözden geçirilmesi gereken planlar var. Gözde ... Devamını oku

28 Kasım Aslan Burcu Günlük Yorumu

Sevgili aslan burcu, hayallerini gerçekleştirmek için hazırsın. Bu konuda yeteneklerin ... Devamını oku

26 Kasım Aslan Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Aslan burcu, baştan sona bir değişim, yenilenme; kariyerde ilerleme, ... Devamını oku

Aslan Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Aslan Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili aslan burcu, dengeli ve ılımlı olma zamanı. İş birliği içinde ve sadakatli olmalısın. Mükemmel zamanlamayı bekle. Bu hafta dinlenme ya da tatile çıkma zamanı. Bir karar vermeden önce yeteri kadar kendine zaman ayır. Meditasyonlar da çözüm sağlayabilir. Anılarda kaldığın sürece gelecek yaşantıda blokajlar oluşur, bunu unutma! Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim Aslan Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili aslan burcu, rüyaların gerçekleşiyor. Sıkı çalışmak büyük başarıya öncülük eder. Yaşamdaki güzel şeylere duyulan sevgi, ansızın gelen ve özgürlük sunan bir ilham var. Oyalanmayı bırak, değişimin getireceği fırsatları kucakla. Sana harika bir fırsat sunulacak, burslar veya eğitim daveti gibi. İşe koyulma zamanı. Saygın, zeki, eğitimli ve dengede olacaksın. Projelerini yalnız yapma. Doğru sözlü, dürüst, objektif olduğunda tüm sorunlar ... Devamını oku

Aslan Aylık Yorumlar

Aslan Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Aslan burcu, acil karar vermen gerekiyor. Kararsızlık; zaman, para, olanaklar ve belki de aşk açısından kayıplara neden olabilir. Hayatında yeni fikirler ve durumlar ortaya çıkacak; güzel bir rehberlik almalısın. Bu değişimler sırasında melekler senin yardımcın oluyor. ‘Kararlarımı en doğru şekilde veriyor, hayat yolunda bilinçli olarak neşe ve mutlulukla ilerliyorum.’ olumlaması seni daha iyi enerjilere getirecek. Astrolog Neslihan Şirin