Başak Burcu

23 Ağustos – 22 Eylül

BAŞAK BURCU (24 AĞUSTOS-22 EYLÜL)

Elementi: Toprak

Niteliği: Değişken

Gezegeni: Merkür (İletişim gezegeni)

Rengi: Sarı, Gri

Uğurlu Taşları: Akik, Kehribar, Yeşim

Uğurlu sayıları: 5,14

Günü: Çarşamba

Bedende temsil ettiği bölge: Sindirim sistemi

Başak burcu özellikleri

Utangaç, titiz, çalışkan, pratik, mükemmeliyetçi, eleştirel, endişeli, detaycı, emektar…

Başak burcu erkeği

Başak burcu erkeğinin zihni her zaman düşüncelerle doludur. Düşüncelerini ayrıştırmakla, düzene sokmakla uğraşır durur. Eleştirel ve mükemmeliyetçi yönleri onları zora sokabilir. Yaşamlarının tüm detaylarını planlarlar. Başak erkeği siz farkında olmadan hayatınızı kolaylaştıran kişidir. Konu aşk olduğunda neler hissettiğini anlamanız zordur. Size aşk dolu mesajlar yazıp yüz yüze geldiğinizde reddeder tavırda olabilir.

Başak burcu kadını

Fazlasıyla mükemmeliyetçi olan Başak burcu kadınına bir şeyi kolay kolay beğendiremezsiniz. Ufak nüansları görüp bunların içinde kaybolabilir. Güzelliğin ve zekanın müthiş birleşimini barındıran bu kadınlar ellerinin değdiği her işi becerebilirler. Partneri konusunda oldukça seçicidir. Tek gecelik ilişkiler, flörtler ona göre değildir. Aşkları uzun süreli ve şiir gibidir.

Olumlu özellikleri

Zeki, çalışkan, becerikli, yardımsever, dakik, hazırcevap, pratik, kendini evine, çocuklarına, işine adamış

Olumsuz özellikleri

Huzursuz, evhamlı, şekilci, eleştirel, seçici, takıntılı, kendine acıma, üstten konuşma

Sevdiği şeyler

Bilgisayarlar, kitaplar, uzun duşlar, konserler, çocukluk arkadaşları, hayvanlar, sağlıklı yemekler,  doğa, temizlik

Hoşlanmadığı şeyler

Tembellik, kaba insanlar, evden uzaklaşmak, yardım istemek

Anlaştığı burçlar

Boğa, Oğlak, Yengeç, Balık

Anlaşamadığı burçlar

İkizler, Terazi, Kova

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Başak burcu dört değişken burçtan yalnızca biridir. Bu burçlar mevsimleri sona erdirirler, her mevsimden aldıkları birer ders vardır. Diğer burçlardan daha bilge olduklarını söyleyebiliriz. Her şeyin bir sonu olduğunun bilincindedirler.

Zodyak’ın ikinci toprak burcu olan Başak burcu kusursuz bir inşa planı yaparak sağlam temeller üzerinde yükselir. Başak etkisi altındayken planlarımızı yapar ve onları tıkır tıkır işletiriz. Bu dönemlerde gelecek konusunda biraz evhamlı olabiliriz. Başak’ın gezegeni olan Merkür’ün etkinliği sürerken çevremizle iletişimimiz güçlenebilir.

Düzen, tertip onlar için çok önemlidir. Bir işi üstlendiklerinde onu en pratik ve en güzel şekilde yaparlar. Oldukça sosyal yapıya sahip olmalarının yanında kendilerinin iyi görünmediklerini düşündükleri durumlarda asla dışarı çıkmazlar. Dışarıya karşı hep iyi görünmek isterler. Zihinleri fazlasıyla aktiftir. Sağlıklarına ve formlarına oldukça düşkünlerdir. Mahremiyet onlar için önemlidir, hep bir tık geride durmayı tercih ederler.

Başak Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Başak burcu, zodyak’ın altıncı burcu olup, toprak elementi ile temsil edilir. Merkür gezegeni tarafından yönetilen Başak, analitik, detaycı, pratik ve eleştirel bir yapıya sahiptir. Başak burcu bireyleri, mükemmeliyetçi olup, işlerini titizlikle yaparlar.

Başak Burcu Hangi Ay?

Başak burcu, genellikle 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeği, detaycı, analitik ve mükemmeliyetçidir. İlişkilerde sadık ve güvenilirdir. Ancak eleştirel yapısı, bazen karşısındaki kişiyi zorlayabilir. Pratik zekâsı ve çalışkanlığı ile bilinir.

Başak Burcu En İyi Anlaştığı Burç

Başak burcu, genellikle toprak elementine ait diğer burçlar olan Boğa ve Oğlak ile iyi anlaşır. Aynı zamanda su elementine ait olan Akrep ve Balık burçlarıyla da uyumlu bir ilişki kurabilir.

Başak Burcu Aşk

Başak burcu, aşkta sadık, güvenilir ve detaycıdır. Partnerine karşı eleştirel olabilir, ancak bu, onun mükemmel bir ilişki arayışından kaynaklanır. İlişkilerde derin bir bağ arar ve duygusal güvenlik önemlidir.

Başak Burcu Doğum Tarihi

Başak burcu, 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Başak Burcu Elementi

Başak burcu, toprak elementine aittir.

Başak burcu, zodyak’ın analitik, detaycı ve mükemmeliyetçi burcudur. İşlerini titizlikle yapar ve mükemmel sonuçlar elde etmeyi hedefler. İlişkilerde sadık ve güvenilir olan Başak bireyleri, aynı zamanda eleştirel bir yapıya sahip olabilirler. Ancak bu, onların mükemmel bir ilişki arayışından kaynaklanır.

Başak Günlük Yorumlar

3 Aralık Başak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili başak burcu, dengeyi bulmak için kendine objektif bak. Yeni ... Devamını oku

30 Kasım Başak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili başak burcu, aşkta ve işte pozitif haberler geliyor. İyiliğini ... Devamını oku

29 Kasım Başak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili başak burcu, önemli psişik sezgilerin var. Görünüşün ötesindeki olayları ... Devamını oku

28 Kasım Başak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili başak burcu, kendini kapanmış hissetmemeye özen göster. Maddi konulara ... Devamını oku

26 Kasım Başak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Başak burcu, bilinçaltı temizlikleri, spiritüel konular ilgini çekebilir; hayaller, ... Devamını oku

Başak Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Başak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili başak burcu, işlerin umduğun gibi sonuçlanmıyor. Bir durumdaki olumlu yönleri gör. Geçmişte yapılan hataların unutulmaması var. Güvenilir, şefkatli, saygı duyulan, kültürlü bir insansın. Kalbini ve zihnini etrafındakilere aç. Geçmişe takılma. Çünkü önünde yeni güzel fırsatlar var. Güvenilir, gönülden bir tavsiye alacaksın. Yardım işleri yapabilirsin. Aşkta veya bulunduğun ortamda soğukluk görürsen o ortamı terk et. Para ve bolluk geliyor Astrolog Neslihan ... Devamını oku

25 Eylül & 1 Ekim Başak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili başak burcu, bir durum sona eriyor. Nihayet özgürsün. Şimdi mutluluk için yeni fırsatlar çıkacak. Geçmişi arkanda bırak. Spiritüel gelişimden duyulan keyif var. Başkalarına ışık ol. Meditasyondan gelen cevaplar var. Kutlama için sebepler var. Bir arkadaşlar topluluğuna girebilirsin. İlişkiler ve çocuklarla ilgili mutlu duyurular geliyor. Yaşamdaki sihri ara, kendi duygularının farkında ol. Astrolog Neslihan Şirin

Başak Aylık Yorumlar

Başak Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Başak burcu; doğru sözlü, dürüst ve objektif olduğunda bütün kararlar lehine oluyor. Mahkeme varsa kazanıyorsun, kurtuluş ve diriliş var. İçsel muhakeme yap, empati kur; canlı bir yaşam döngüsü geliyor. Şu anda koşullar bazı şeyler için uygun değil. Bekle ve diğer seçenekleri araştır. Melekler seni rahatlatıyor ve seni yönlendiriyor, merak etme. ‘Olumsuz düşüncelerden kendimi arındırıyor, özgüvenli iyilikten aldığım güçle ruhen ve bedenen özgürleşiyorum.’ diye olumlama yapabilirisin. Astrolog Neslihan Şirin