Boğa Burcu

21 Nisan – 21 Mayıs

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ (21 NİSAN-21 MAYIS)

Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Venüs ( Güzelliği ve aşkı temsil eder)

Rengi: Yeşil, bej, pembe

Uğurlu Taşları: Pembe kuvars, safir, zümrüt

Uğurlu sayıları: 4,6

Günü: Cuma

Bedende temsil ettiği bölge: Boyun, boğaz

Boğa burcu özellikleri

Güvenilir, iyi arkadaş, yemek için yaşayan, gurme, harekete geçmekte zorlanan, rahatına düşkün…

Boğa burcu erkeği

Bir Boğa erkeği için güven her şeyden önde gelir, güvenini kazandıysanız sizden kolay kolay vazgeçmez. Evine bağlı ve uyumlu bir eş olan Boğalar iyi bir babadır. Bakımlı ve süslü kadınlardan hoşlanırlar. Lükse ve rahatlarına düşkünlükleriyle bilinirler. Kızdıkları zaman oldukça inatçı oldukları gibi sert ve disiplinlidirler.

Boğa burcu kadını

Boğa burcu kadını,  giyinmekten, süslenmekten hoşlanan, her girdiği ortamda güzelliğiyle dikkat çeken bir kadındır. Genelde çıtı pıtı minyon olan bu kadınlar iletişime açık modlarıyla her ortamda rahatlıkla ilgi çekmeyi başarırlar. Zarafet ve asalet sahibidirler.

Olumlu özellikleri

Estetik ve sanat yönü güçlü, düzenli, yaratıcı, güvenilir, sadık, yardımcı,romantik, tutkulu, özenli, gurme, sahiplenici

Olumsuz özellikleri

Fazla hoşgörülü, inatçı, sabit fikirli, tembel, tutucu, keyifçi, öfkelendi mi sert öfkelenen

Sevdiği şeyler

Doğa manzarası, güzel müzik, şık ve kaliteli giysiler, gurme yemek, yemek pişirmek, bahçecilik

Hoşlanmadığı şeyler

Acele ettirilmek, parayı israf etmek, oteller, ani değişiklikler, engeller, güvensizlik

Anlaştığı burçlar

Başak, Akrep, Yengeç, Oğlak, Balık

Anlaşamadığı burçlar

Aslan, Kova, Yay, İkizler

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Boğa burcu dört sabit burçtan yalnızca biridir. Her mevsimin ortasına denk gelen bu burçlar dengeleyicidir. Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs aşkın, çekiciliğin, cazibenin, tatminin, yaratıcılığın ve değerbilirliğin gezegenidir.

Zodyak’ın ilk toprak burcu olduğu için binayı inşa eden temel yapıtaşıdır diyebiliriz. Boğa burcu sürekliliğin ve sağlamlığın burcudur. Kendisi ve etrafındakiler için güvenli ortam sağlamaya çalışırlar. Genellikle kendilerini sağlama alıp bu durumu korurken yeniliklere açık değillerdir. Bir proje üzerine yıllarca çalışabilirler, hevesleri kolay kolay kaçmaz. Risk almaktan ve rekabetten pek hoşlanmazlar. Ani değişiklikler ve eleştiri de Boğa burçlarına göre değildir.

Boğaların inatçılıkları her ne kadar olumsuz olarak düşünülse de bu özellik onların ne koşulda olursa olsun olursa olsun görevlerini yerine getirmelerinde olumlu etkilidir. Bu da Boğa burçlarını muazzam birer çalışan yapar. Her türlü uzun süreli ilişki de yine Boğa burcunun özelliğidir.

Boğa Burcu ve Özellikleri

Boğa burcu, zodyak’ın ikinci burcu olup, toprak elementi ile yönetilir. Venüs gezegeni tarafından yönetilen Boğa, sabit, kararlı, pratik ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Boğa burcu bireyleri, maddi konularda yeteneklidir ve güzelliklere, konfora büyük bir değer verirler. Aynı zamanda inatçı yapılarıyla bilinirler.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği, güçlü, kararlı ve sabırlıdır. Maddi güvenceye ve stabiliteye büyük önem verir. Tutkulu bir aşık olan Boğa erkeği, ilişkilerinde sadık ve koruyucudur. Ancak sahip olduklarına karşı kıskanç olabilirler. Değişikliklere karşı direnç gösterebilir ve alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler.

Boğa Burcu Hangi Ay?

Boğa burcu, genellikle 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

Boğa Burcu Elementi

Boğa burcu, toprak elementine aittir. Bu, onların pratik, kararlı ve gerçekçi olmalarını sağlar. Aynı zamanda maddi konularda yetenekli olmalarının ve doğayla derin bir bağlantı kurmalarının nedeni de toprak elementidir.

Boğa burcu, zodyak’ın kararlı, güvenilir ve sabit burcudur. Maddi konularda yetenekli olan Boğa bireyleri, aynı zamanda inatçı ve dirençli bir yapıya sahiptir. Venüs’ün etkisiyle estetik zevkleri gelişmiştir ve güzelliklere büyük bir değer verirler.

Boğa Günlük Yorumlar

3 Aralık Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili boğa burcu, birbirine rakip hedefler ve can sıkıcı detaylar ... Devamını oku

30 Kasım Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili boğa burcu, kırılma noktası seni kopma noktasına doğru sürüklüyorsa, ... Devamını oku

29 Kasım Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili boğa burcu, olaylara ve kişilere farklı açılardan bak. Geçici ... Devamını oku

28 Kasım Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili boğa burcu, planlarını tekrar gözden geçirmen gereken bir dönemdesin. ... Devamını oku

26 Kasım Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa burcu, kökler, anne-baba, aileyle ilgili konular, tamirat, tadilat, ... Devamını oku

Boğa Haftalık Yorumlar

25 Eylül & 1 Ekim Boğa Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili boğa burcu, başarılacak çok şey var. Çok detaylı bir plan yapmalısın. Birisi tarafından gözetlenebilirsin. Sevdiğin şeyleri yap. Kariyerinde veya çalışmalarında devasa gelişim var. Başkaları ile işbirliği anlamında çalışabilirsin. Daha iyi bir yol var. İçsel gözlem için ara ver. Farklı olmaya gayret et. Çözümlenebilecek bir zorluk var. Başkalarının durumlarından uzaklaş, kendine ve çevrendekilere sabır göster. Astrolog Neslihan Şirin

18 Eylül & 24 Eylül Boğa Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili boğa burcu, rüyaların gerçekleşiyor. Sıkı çalışmak büyük başarıya öncülük eder. Yaşamdaki güzel şeylere duyulan sevgi, ansızın gelen ve özgürlük sunan bir ilham var. Oyalanmayı bırak, değişimin getireceği fırsatları kucakla. Sana harika bir fırsat sunulacak, burslar veya eğitim daveti olabilir. İşe koyulma zamanı. Saygın, zeki, eğitimli ve dengede olacaksın. Projelerini yalnız yapma. Doğru sözlü, dürüst, objektif olduğunda tüm sorunlar çözülüyor. ... Devamını oku

Boğa Aylık Yorumlar

Boğa Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Boğa burcu, şu an şöhret ve yıldızlaşma zamanı. Yenilenen içsel temizlik, bazen acılardan kurtuluşa ve iyileşmeye işaret eder. İçindeki öfkeyi ve hüznü barındırma, çünkü planların umduğun gibi gerçekleşiyor. Bir mola ver, başkalarının ihtiyaçlarıyla ilgilenmekten kendine zaman ayıramıyorsun. Şimdi dur, kendine ilgi gösterme zamanı. Olumlamanı sana veriyorum: ‘Yenilenen içsel enerjimle yıldız gibi parlıyorum, iş ve aşkta yükselişe geçiyorum.’ Bu olumlama ile birlikte hayatında yıldız gibi parlayacaksın, Aralık ayı sana şans getiriyor. Astrolog Neslihan Şirin