Boğa Burcu

21 Nisan – 21 Mayıs

BOĞA BURCU ÖZELLİKLERİ (21 NİSAN-21 MAYIS)

Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Venüs ( Güzelliği ve aşkı temsil eder)

Rengi: Yeşil, bej, pembe

Uğurlu Taşları: Pembe kuvars, safir, zümrüt

Uğurlu sayıları: 4,6

Günü: Cuma

Bedende temsil ettiği bölge: Boyun, boğaz

Boğa burcu özellikleri

Güvenilir, iyi arkadaş, yemek için yaşayan, gurme, harekete geçmekte zorlanan, rahatına düşkün…

Boğa burcu erkeği

Bir Boğa erkeği için güven her şeyden önde gelir, güvenini kazandıysanız sizden kolay kolay vazgeçmez. Evine bağlı ve uyumlu bir eş olan Boğalar iyi bir babadır. Bakımlı ve süslü kadınlardan hoşlanırlar. Lükse ve rahatlarına düşkünlükleriyle bilinirler. Kızdıkları zaman oldukça inatçı oldukları gibi sert ve disiplinlidirler.

Boğa burcu kadını

Boğa burcu kadını,  giyinmekten, süslenmekten hoşlanan, her girdiği ortamda güzelliğiyle dikkat çeken bir kadındır. Genelde çıtı pıtı minyon olan bu kadınlar iletişime açık modlarıyla her ortamda rahatlıkla ilgi çekmeyi başarırlar. Zarafet ve asalet sahibidirler.

Olumlu özellikleri

Estetik ve sanat yönü güçlü, düzenli, yaratıcı, güvenilir, sadık, yardımcı,romantik, tutkulu, özenli, gurme, sahiplenici

Olumsuz özellikleri

Fazla hoşgörülü, inatçı, sabit fikirli, tembel, tutucu, keyifçi, öfkelendi mi sert öfkelenen

Sevdiği şeyler

Doğa manzarası, güzel müzik, şık ve kaliteli giysiler, gurme yemek, yemek pişirmek, bahçecilik

Hoşlanmadığı şeyler

Acele ettirilmek, parayı israf etmek, oteller, ani değişiklikler, engeller, güvensizlik

Anlaştığı burçlar

Başak, Akrep, Yengeç, Oğlak, Balık

Anlaşamadığı burçlar

Aslan, Kova, Yay, İkizler

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Boğa burcu dört sabit burçtan yalnızca biridir. Her mevsimin ortasına denk gelen bu burçlar dengeleyicidir. Boğa burcunun yönetici gezegeni olan Venüs aşkın, çekiciliğin, cazibenin, tatminin, yaratıcılığın ve değerbilirliğin gezegenidir.

Zodyak’ın ilk toprak burcu olduğu için binayı inşa eden temel yapıtaşıdır diyebiliriz. Boğa burcu sürekliliğin ve sağlamlığın burcudur. Kendisi ve etrafındakiler için güvenli ortam sağlamaya çalışırlar. Genellikle kendilerini sağlama alıp bu durumu korurken yeniliklere açık değillerdir. Bir proje üzerine yıllarca çalışabilirler, hevesleri kolay kolay kaçmaz. Risk almaktan ve rekabetten pek hoşlanmazlar. Ani değişiklikler ve eleştiri de Boğa burçlarına göre değildir.

Boğaların inatçılıkları her ne kadar olumsuz olarak düşünülse de bu özellik onların ne koşulda olursa olsun olursa olsun görevlerini yerine getirmelerinde olumlu etkilidir. Bu da Boğa burçlarını muazzam birer çalışan yapar. Her türlü uzun süreli ilişki de yine Boğa burcunun özelliğidir.

Boğa Burcu ve Özellikleri

Boğa burcu, zodyak’ın ikinci burcu olup, toprak elementi ile yönetilir. Venüs gezegeni tarafından yönetilen Boğa, sabit, kararlı, pratik ve güvenilir bir yapıya sahiptir. Boğa burcu bireyleri, maddi konularda yeteneklidir ve güzelliklere, konfora büyük bir değer verirler. Aynı zamanda inatçı yapılarıyla bilinirler.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği, güçlü, kararlı ve sabırlıdır. Maddi güvenceye ve stabiliteye büyük önem verir. Tutkulu bir aşık olan Boğa erkeği, ilişkilerinde sadık ve koruyucudur. Ancak sahip olduklarına karşı kıskanç olabilirler. Değişikliklere karşı direnç gösterebilir ve alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler.

Boğa Burcu Hangi Ay?

Boğa burcu, genellikle 20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

Boğa Burcu Elementi

Boğa burcu, toprak elementine aittir. Bu, onların pratik, kararlı ve gerçekçi olmalarını sağlar. Aynı zamanda maddi konularda yetenekli olmalarının ve doğayla derin bir bağlantı kurmalarının nedeni de toprak elementidir.

Boğa burcu, zodyak’ın kararlı, güvenilir ve sabit burcudur. Maddi konularda yetenekli olan Boğa bireyleri, aynı zamanda inatçı ve dirençli bir yapıya sahiptir. Venüs’ün etkisiyle estetik zevkleri gelişmiştir ve güzelliklere büyük bir değer verirler.

Boğa Günlük Yorumlar

16 Haziran Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa Burcu, doğru sözlü, dürüst vecobjektif ol. Bütün kararlar ... Devamını oku

15 Haziran Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa Burcu, tam olarak ne yapmak istediğinden emin ol. ... Devamını oku

14 Haziran Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa Burcu, adil ve uygun kararlar ver, doğru bildiğini ... Devamını oku

13 Haziran Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa burcu, kaçırılan bir fırsat var. Hoşnutsuz olma, başka ... Devamını oku

22 Mayıs Boğa Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Boğa Burcu, bir durumun hakikatinden habersizsin. İçgüdülerine güven ve ... Devamını oku

Boğa Haftalık Yorumlar

20 Mayıs & 26 Mayıs Boğa Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili Boğa Burcu, geçmiş anılarının, duygularının, ruhunun, zihninin ve bedeninin şifalanması gerekiyor. Bunun için 21 gün olumlama yapman gerek. “Atalarımdan beri gelen bütün karma borçlarımı ve kullanmadığım yaşam enerjilerinin hepsini şu anda evrenin kara deliğine gönderiyorum, yerine sadece sevgi kabul ediyorum” diyebilirsin. Astrolog Neslihan Şirin

8 Nisan & 14 Nisan Boğa Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili Boğa burcu, yeni bir çalışma alanı açılıyor ve ilginç fırsatlarla karşılaşabilirsin. Kariyerinde ilerleme sağlayabilir ve hayatında büyük hızla gerçekleşen olaylarla karşılaşabilirsin. Seçeneklerini dikkatlice değerlendirerek yaratıcı çözümler bulacak ve önemli bir başarı elde edeceksin. Öz disiplin ve irade gücünü kullanarak toplumda tanınma ve kariyerinde başarı yakalayacaksın. Astrolog Neslihan Şirin

Boğa Aylık Yorumlar

Boğa Burcu- Nisan 2024 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Boğa burcu, sınırsız bolluk var. Hayallerini gerçekleştirmeye sabırlı olmalısın. Mutluluk sana geliyor. Mucizevi durumlar ortaya çıkıyor. Bir durum, umut ettiğin gibi çözümleniyor. İlerleme arzun var. Anlamlı bir şey arayışındasın, bu hafta. Ruhsal ve duygusal büyüme içindesin. Finansal konularda iyi haberler var. Daha zorlu bir şey yapma isteğin var. Yeni bir çalışma alanına kavuşabilirsin. Karşındaki insanın yaşadıklarına merhametli bir bakış açısı kazan. Sen de o kişinin yerinde olabilirdin. Bir kutlama, bir oyun, bir mezuniyet var veya doğum haberi alabilirsin. Daha çok eğlenme ihtiyacı duyacaksın. Geleneksel bakış açıları ve yöntemler kullan, bu hafta. Ruhsal organizasyonlar var. Akıl hocaları ve seninle aynı görüşte olan arkadaşlarını ara. Astrolog Neslihan Şirin