Koç Burcu

21 Mart – 20 Nisan

KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ (21 Mart-20 Nisan)

Elementi: Ateş

Niteliği: Kardinal (Öncü)

Gezegeni: Mars (Gücü ve iradeyi temsil eder)

Rengi: Kırmızı

Uğurlu Taşları: Elmas, Yakut, Akik

Uğurlu sayıları: 1,9

Günü: Salı

Bedende temsil ettiği bölge: Baş ve Yüz

Koç burcu özellikleri

Aktif, enerjik, inatçı, cesur, lider, yönetici, sabırsız…

Koç burcu erkeği

Her zaman bir lider edasındadır ve yönetme arzusu ruhuna işlemiştir. Hızlı yaşar, her şeyi çabuk tüketir ve çabucak sıkılırlar. Bencil yapıları yüzünden ilişkilerinde sevme ve bağlanma istemezler kendi ördüğü duvarları vardır. Hırslı yapısı dolayısıyla iş hayatında da oldukça etkileyicidir ve bu konuda başarılı olurlar. Harika bir lider, eğlenceli bir ekip arkadaşıdırlar.

Koç burcu kadını

Enerjik ve hayat dolu olan Koç burcu kadını, güçlü ve mücadeleci kadınlardır. Harekete geçmekten çekinmez, cesaret veren, oldukça cesur ve girişimcidir. Ne istediğini bilir ve kavuşmak için bir hayli sabırsızdır. Bu aceleci özellikleri hata yapmasına neden olabilir. Aynı zamanda çok şefkatlilerdir. Koç burcu kadını  güçlü bir karaktere, kibirli ve umursamaz bir yapıya sahiptir.

Olumlu özellikleri

Zoru seven, açık fikirli, enerjik, cesaret verici, durdurulamaz, cesur, adanmış, cömert, şefkatli

Olumsuz özellikleri

Kibirli, maymun iştahlı, başladığı işi bitirmekte zorlanan, benmerkezci, buyurgan, inatçı, umursamaz, çabuk öfkelenen

Sevdiği şeyler

Zorlu görevler, rekabetçi oyunlar, rahat giysiler, adrenalin, yolculuk, tartışmak, liderlik, spor, özgürlük

Hoşlanmadığı şeyler

Görmezden gelinmek, sahiplenilmek, kıskanılmak, kaybetmek, “hayır” kelimesi, hareketsizlik, reddedilmek, gecikmeler, bekletilmek, sabit fikirlilik

Anlaştığı burçlar

Aslan, Yay, İkizler, Terazi, Kova

Anlaşamadığı burçlar

Akrep, Balık, Oğlak

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Koç burcu dört kardinal(öncü) burçtan yalnızca biridir. Mevsimleri bu burçlar başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar akım belirleyicidirler. Her konuda önde olmayı seven lider burçlardandır.

Zodyak’ın ilk ateş burcu olan Koç burçları her türlü olayı başlatmaktan keyif alırlar, fakat ilgileri çabuk söner. Her zaman ve her yerde gözler onların üzerinde olsun isterler. İkinci kişi olmaya, yenilmeye tahammül edemezler. Tam manasıyla her zaman dimdik yürürler. Yönetici gezegenleri Mars’ın ateş elementine ait olması nedeniyle Koç burcu en aktif burçlardan biridir. Kendi kararlarını kendileri alır ve işe koyulurlar. Bir hayli aceleci ve sabırsızdırlar.

Güneş, Koç burcuna olağanüstü organizasyon becerileri verir: Kısa zaman içinde birden fazla işi bitirmeyi beceremeyen bir Koç burcuyla karşılaşma ihtimaliniz düşüktür. Rekabet ortamları onlar için bir motivasyon kaynağıdır ve risk almayı severler. Fakat bir işten hemen hevesleri kaçabilir ve geride yarım bıraktıkları onlarca şey vardır.

Koç Burcu ve Özellikleri

Koç burcu, zodyak’ın ilk burcu olup, ateş elementi ile yönetilir. Mars gezegeni tarafından yönetilen Koç, enerjik, cesur, liderlik vasfına sahip ve bağımsız bir yapıya sahiptir. Koç burcu bireyleri, doğuştan gelen bir öncü ruha sahip olup, yeni başlangıçlar yapmayı ve öncülük etmeyi severler.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, enerjik, cesur ve bağımsızdır. Liderlik vasfına sahip olan Koç erkeği, bir şeyi kafasına koyduğunda onu başarmak için elinden geleni yapar. Maceracı bir ruha sahip olan Koç erkeği, risk almaktan korkmaz. Aynı zamanda oldukça tutkulu ve koruyucudur. Ancak sabırsızlık ve hızlı karar verme eğilimi, bazen başına bela olabilir.

Koç Burcu Hangi Ay?

Koç burcu, genellikle 21 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

Koç burcu, zodyak’ın enerjik, cesur ve öncü burcudur. Yeni başlangıçlara ve maceralara her zaman hazırdırlar. Bağımsızlıklarına düşkün olan Koç bireyleri, aynı zamanda tutkulu ve koruyucu bir yapıya sahiptir.

Koç Günlük Yorumlar

3 Aralık Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu, hayatta birden fazla ruh eşi olabilir, bir ... Devamını oku

30 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu, kıskandığın veya takıldığın her ne varsa, senden ... Devamını oku

29 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu, tutkulu, maceraperest, kendinden emin bir insansın. Bugün ... Devamını oku

28 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu; duygusal, romantik ve meraklı bir döneme girebilirsin. ... Devamını oku

26 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç burcu, çocuklar, hobiler, hamilelik gibi risk alanı, sanal ... Devamını oku

Koç Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Koç Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili koç burcu, organizasyonlar ve kutlamalar var. Mantık kararları vermelisin. Bir kuruluşa öncülük edebilirsin. Disiplinli davranmak zorundasın. Bir kararı verememe ya da vermeye isteksiz olmak seni daha da çok çıkmaza sokabilir. Problem yokmuş gibi davranma. Hayat yolunda dersleri olarak ilerliyorsun. Yaşadıkların senin tecrübelerin. Olumsuz düşüncelerden arınmazsan derslerin ağırlaşır. Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim Koç Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili koç burcu, bu hafta gözden geçirilmesi gereken planlar var. Kötü bir zamanlama olabilir bunun için. Biraz işlerini ara verebilirsin. Parlak yeni fikirler ve ilham var. Bir durumum gerçeklerini görmelisin. Zorlu bir başlangıç var ama en kötüsünü bekleme. Kendi kendini dolduruşa getirip uykusuz geceler geçirme. Astrolog Neslihan Şirin

Koç Aylık Yorumlar

Koç Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koç burcu; aşk, hayatına beklenmedik bir şekilde girebilir. Enerjini, iradeni ve sabrını hazırla. Olumlu ve doyumlu bir aşkı çekmek için auranı hazırla ve temizle. Eğer ilişkin varsa, sorunları sevgi ve sabırla aşabilirsin. Her gün kötülüklerden korunuyorsun; en kötü arkanda kaldı. Gevşe ve kendini güvende hisset. Düşüncelerini, sezgilerini ve hayallerini kullanarak hayata geçirebilirsin. Pozitif düşünceyle, geçmişteki aşklarına teşekkür ediyor ve onların üzerinde bıraktığı olumsuz enerjileri şu anda evrene bırakıyorsun. Yeni, zengin aşk ve iş hayatını kabul ediyorsun. Astrolog Neslihan Şirin