Oğlak Burcu

22 Aralık – 21 Ocak

OĞLAK BURCU(22 ARALIK-20 OCAK)

Elementi: Toprak

Niteliği: Kardinal (Öncü)

Gezegeni: Satürn (Olgunluk ve disiplini temsil eder)

Rengi: Siyah, Kahverengi

Uğurlu Taşları: Zirkon, Ametist, Yakut

Uğurlu sayıları: 4,8

Günü: Cumartesi

Bedende temsil ettiği bölge: Cilt, diş, kemikler

Oğlak burcu özellikleri

Soğukkanlı, mesafeli, sorumluluk sahibi, planlı, organize, disiplinli, kariyer odaklı, otokontrollü, küçümseyici…

Oğlak burcu erkeği

Oğlak burcu erkeği soğuk, duygusuz ve umursamaz görünebilir. Onlar böyle görünürken sadece kendi hassas kalplerini korumaya çalışırlar. Bu ketum halleriyle onları tanımak bir hayli güç olabilir. Fakat onu tanıdığınızda da hayata karşı tutkusu ve kaliteli mizah anlayışıyla sizi kendine çeker. Kariyer hedefine ulaşması konusunda hiçbir şey onu alıkoyamaz. Kuralcıdır, bu zaman zaman karşısındakine sıkıcı gelebilir ama asla sizi yarı yolda bırakmaz. 

Oğlak burcu kadını

Hayatta birincil hedef olarak başarıyı edinmiş Oğlak kadını, becerikli ve çalışkandır. Her konuda her zaman büyük resmi görenlerdendir. Kendi prensipleri vardır. Kendine güvenen girişimci bir ruha sahiptir. Aynı zamanda ailesine ve evine bir hayli düşkündür. Bütün rollerinde sorumluluklarının bilincinde, tam bir görev insanıdır.

Olumlu özellikleri

Merhametli, romantik, rahatlatıcı, yaratıcı, inançlı

Olumsuz özellikleri

Mesafeli, soğuk,kötümser, affetmez, maddiyatçı, burnu havada, umutsuz, asosyal

Sevdiği şeyler

Hedefler, görev sahibi olmak, aile, gelenek

Hoşlanmadığı şeyler

Bir şeyi sırf yapmış olmak için yapmak, herkesin içinde bağırmak, dikkatsizlik, plansız yolculuk yapmak

Anlaştığı burçlar

Boğa, Başak, Yengeç

Anlaşamadığı burçlar

Yay, Koç, Aslan

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Oğlak burcu dört kardinal(öncü) burçtan yalnızca biridir. Mevsimleri bu burçlar başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır.

Zodyak’ın üçüncü ve son toprak burcu olan Yay burçları planları dünyaya hükmedecek ihtişamlı bir binaya dönüştürürler. Her zaman uzun vadeli hedefleri vardır ve bu hedefler uğruna yaşarlar. Oğlak burcu gezegeni olan Satürn’ün etkisi altındayken her zamankinden daha disiplinli bir şekilde hedeflerimize odaklı hale geliriz. Bu etki insanları sorumluluk sahibi kişiler olmaya itse de diğer yandan da soğuk, mesafeli ve bağışlamaz bireyler olmalarına, suçluluk duygusu hissetmelerine ve geçmişe dönmelerine sebep olur. Oğlak burçları ilişkilerinde ağır ve dikkatli adımlarla, planlı ve kararlı bir şekilde ilerlerler. İyi yöneten, başarı odaklı kişiliklerdir. Her şeyin bir yolu yordamı, kuralı vardır. Kural dışına çıkmaktan hoşlanmazlar. Minimalist, sade bir hayatı tercih ederler. Oğlak burcuyla bir ilişki yaşamak sabır gerektirir. Eşlerinin ve sevgililerinin toplumda saygın bir yeri olmasını, toplumca kabul gören davranışlar sergilemelerini beklerler. Toplumdaki itibarları onlar için önemlidir. Yüzeysellikten hoşlanmazlar.

Oğlak Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Oğlak burcu, zodyak’ın onuncu burcu olup, toprak elementi ile temsil edilir. Satürn gezegeni tarafından yönetilen Oğlak, disiplin, sorumluluk, hedef odaklılık ve pratiklikle özdeşleşir. Oğlak burcu bireyleri, kararlı, ciddi, disiplinli ve hırslı olarak bilinirler.

Oğlak Burcu Hangi Ay?

Oğlak burcu, genellikle 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu bireyleri, hayatta belirledikleri hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışırlar. Pratik, gerçekçi ve disiplinli bir yapıya sahiptirler. Sorumluluklarına son derece bağlıdırlar ve genellikle yaşlarından daha olgun bir tavır sergilerler.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği, ciddi, kararlı ve hedef odaklıdır. İş hayatında ve kariyerinde başarılı olmayı hedefler. Sorumluluklarına son derece bağlıdır ve ailesine karşı koruyucudur. Duygusal anlamda genellikle içe dönük olabilir ve duygularını kolayca açığa vurmakta zorlanabilir.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını, bağımsız, kararlı ve disiplinlidir. Hayatta belirlediği hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışır. Pratik zekâsı ve gerçekçi yaklaşımıyla bilinir. Aynı zamanda, ailesine ve sevdiklerine karşı son derece sadık ve koruyucudur. Oğlak burcu, zodyak’ın disiplinli, sorumluluk sahibi ve hedef odaklı burcu olarak bilinir. Hayata karşı ciddi bir yaklaşıma sahip olan Oğlak bireyleri, belirledikleri hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışırlar. Pratik ve gerçekçi bir yapıya sahip olan Oğlaklar, aynı zamanda ailelerine ve sevdiklerine karşı son derece bağlıdırlar.

Oğlak Günlük Yorumlar

3 Aralık Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili oğlak burcu, özlüyor ve özleniyorsun. İçindeki nefret, öfke, bağışlamamazlık ... Devamını oku

30 Kasım Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili oğlak burcu, doğru sözlü, dürüst, objektif olduğunda tüm kararlar ... Devamını oku

29 Kasım Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili oğlak burcu, kendinden emin, sıcak, akıllı ve minnettar birisin. ... Devamını oku

28 Kasım Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili oğlak burcu, huzura ihtiyacın var gibi görünüyor. Çevrendeki negatif ... Devamını oku

26 Kasım Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, daha fazla dedektif, araştırmacı kimliğe bürünebilirsin; mistik ... Devamını oku

Oğlak Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Oğlak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili oğlak burcu, iyi yapılmış işler var. Neşe, mutluluk, minnet duyabilirsin. Bir dilek dile evrenden. Yedi gün içinde oluşacak mesajı bekle. Olağanüstü bir olay, sayılar, rehber hayvanlar, renkler gördüğün zaman evren senden yana demektir. Mucize durumlar geliyor. Bağımsız, tecrübeli, gerçekçi ve zeki bir insan haline dönüşüyorsun. Şans senden yana. Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim Oğlak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili oğlak burcu, mutlu bir aile hayatına sahipsin. Duygusal ve maddi ihtiyaçların karşılanıyor. Güvenilir ilişkiler var. Zor bir durumun sonu geliyor. Değişimi kucakla. Her şeyin yoluna girmesini umabilirsin. Bir bağımlılıktan kurtul. Tutkunu takip et, her türlü meydan okumaya hazırsın. Heyecan ve macera fırsatları geliyor. Enerjik, cesur, iyimser ve eğlenceli olabilirsin. İstediğin ve sevdiğin şeyleri yap. Astrolog Neslihan Şirin

Oğlak Aylık Yorumlar

Oğlak Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, özlüyor ya da özleniyorsun. İçindeki kin, nefret, öfke duygularını temizleyebilirsin. Duyguların iyileşiyor, bu da daha büyük bir sevgiye açılmana olanak sağlıyor. Lütfen öfke duyma ve herkesi bağışla, bunlar için melekler sana yardımcı olacak. ‘Özlem sayesinde gerçek duygularımı farkına varıyor, doğru ve güvenli kararlar alıyorum.’ olumlamasını yapabilirsin.