Oğlak Burcu

22 Aralık – 21 Ocak

OĞLAK BURCU(22 ARALIK-20 OCAK)

Elementi: Toprak

Niteliği: Kardinal (Öncü)

Gezegeni: Satürn (Olgunluk ve disiplini temsil eder)

Rengi: Siyah, Kahverengi

Uğurlu Taşları: Zirkon, Ametist, Yakut

Uğurlu sayıları: 4,8

Günü: Cumartesi

Bedende temsil ettiği bölge: Cilt, diş, kemikler

Oğlak burcu özellikleri

Soğukkanlı, mesafeli, sorumluluk sahibi, planlı, organize, disiplinli, kariyer odaklı, otokontrollü, küçümseyici…

Oğlak burcu erkeği

Oğlak burcu erkeği soğuk, duygusuz ve umursamaz görünebilir. Onlar böyle görünürken sadece kendi hassas kalplerini korumaya çalışırlar. Bu ketum halleriyle onları tanımak bir hayli güç olabilir. Fakat onu tanıdığınızda da hayata karşı tutkusu ve kaliteli mizah anlayışıyla sizi kendine çeker. Kariyer hedefine ulaşması konusunda hiçbir şey onu alıkoyamaz. Kuralcıdır, bu zaman zaman karşısındakine sıkıcı gelebilir ama asla sizi yarı yolda bırakmaz. 

Oğlak burcu kadını

Hayatta birincil hedef olarak başarıyı edinmiş Oğlak kadını, becerikli ve çalışkandır. Her konuda her zaman büyük resmi görenlerdendir. Kendi prensipleri vardır. Kendine güvenen girişimci bir ruha sahiptir. Aynı zamanda ailesine ve evine bir hayli düşkündür. Bütün rollerinde sorumluluklarının bilincinde, tam bir görev insanıdır.

Olumlu özellikleri

Merhametli, romantik, rahatlatıcı, yaratıcı, inançlı

Olumsuz özellikleri

Mesafeli, soğuk,kötümser, affetmez, maddiyatçı, burnu havada, umutsuz, asosyal

Sevdiği şeyler

Hedefler, görev sahibi olmak, aile, gelenek

Hoşlanmadığı şeyler

Bir şeyi sırf yapmış olmak için yapmak, herkesin içinde bağırmak, dikkatsizlik, plansız yolculuk yapmak

Anlaştığı burçlar

Boğa, Başak, Yengeç

Anlaşamadığı burçlar

Yay, Koç, Aslan

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Oğlak burcu dört kardinal(öncü) burçtan yalnızca biridir. Mevsimleri bu burçlar başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır.

Zodyak’ın üçüncü ve son toprak burcu olan Yay burçları planları dünyaya hükmedecek ihtişamlı bir binaya dönüştürürler. Her zaman uzun vadeli hedefleri vardır ve bu hedefler uğruna yaşarlar. Oğlak burcu gezegeni olan Satürn’ün etkisi altındayken her zamankinden daha disiplinli bir şekilde hedeflerimize odaklı hale geliriz. Bu etki insanları sorumluluk sahibi kişiler olmaya itse de diğer yandan da soğuk, mesafeli ve bağışlamaz bireyler olmalarına, suçluluk duygusu hissetmelerine ve geçmişe dönmelerine sebep olur. Oğlak burçları ilişkilerinde ağır ve dikkatli adımlarla, planlı ve kararlı bir şekilde ilerlerler. İyi yöneten, başarı odaklı kişiliklerdir. Her şeyin bir yolu yordamı, kuralı vardır. Kural dışına çıkmaktan hoşlanmazlar. Minimalist, sade bir hayatı tercih ederler. Oğlak burcuyla bir ilişki yaşamak sabır gerektirir. Eşlerinin ve sevgililerinin toplumda saygın bir yeri olmasını, toplumca kabul gören davranışlar sergilemelerini beklerler. Toplumdaki itibarları onlar için önemlidir. Yüzeysellikten hoşlanmazlar.

Oğlak Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Oğlak burcu, zodyak’ın onuncu burcu olup, toprak elementi ile temsil edilir. Satürn gezegeni tarafından yönetilen Oğlak, disiplin, sorumluluk, hedef odaklılık ve pratiklikle özdeşleşir. Oğlak burcu bireyleri, kararlı, ciddi, disiplinli ve hırslı olarak bilinirler.

Oğlak Burcu Hangi Ay?

Oğlak burcu, genellikle 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu bireyleri, hayatta belirledikleri hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışırlar. Pratik, gerçekçi ve disiplinli bir yapıya sahiptirler. Sorumluluklarına son derece bağlıdırlar ve genellikle yaşlarından daha olgun bir tavır sergilerler.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği, ciddi, kararlı ve hedef odaklıdır. İş hayatında ve kariyerinde başarılı olmayı hedefler. Sorumluluklarına son derece bağlıdır ve ailesine karşı koruyucudur. Duygusal anlamda genellikle içe dönük olabilir ve duygularını kolayca açığa vurmakta zorlanabilir.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını, bağımsız, kararlı ve disiplinlidir. Hayatta belirlediği hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışır. Pratik zekâsı ve gerçekçi yaklaşımıyla bilinir. Aynı zamanda, ailesine ve sevdiklerine karşı son derece sadık ve koruyucudur. Oğlak burcu, zodyak’ın disiplinli, sorumluluk sahibi ve hedef odaklı burcu olarak bilinir. Hayata karşı ciddi bir yaklaşıma sahip olan Oğlak bireyleri, belirledikleri hedeflere ulaşmak için büyük bir azimle çalışırlar. Pratik ve gerçekçi bir yapıya sahip olan Oğlaklar, aynı zamanda ailelerine ve sevdiklerine karşı son derece bağlıdırlar.

Oğlak Günlük Yorumlar

13 Haziran Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, olaylara ve kişilere farklı açılardan bak. Geçici ... Devamını oku

22 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak Burcu, arzu ve niyetlerin üzerine meditasyon yaparak doğada ... Devamını oku

20 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak Burcu, tam da şu anda neyi arzuluyorsan onu ... Devamını oku

18 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak Burcu, gençlerle çalışmanın karşılığı olarak bir armağan var. ... Devamını oku

15 Mayıs Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, yoga ve egzersiz senin için şu anda ... Devamını oku

Oğlak Haftalık Yorumlar

20 Mayıs & 26 Mayıs Oğlak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili Oğlak Burcu, geçmişte ve şu anda kin duyduğun herkesi affetmen gerekiyor. Pişmanlık ve endişe taşıma; şimdiki zamanda yaşa. Kırılma noktası seni kopma noktasına sürüklüyorsa kabullenişe geçmeli ya da mücadele etmelisin. Mücadele etmeye değer mi, bir düşün. Astrolog Neslihan Şirin

8 Nisan & 14 Nisan Oğlak Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, becerikli işlerin ödüllendirildiği bir döneme giriyorsun. Okumak istediğin konular hakkında öğrenimine devam etmelisin. Ruhsal ve duygusal büyüme yaşayabilir ve aşkın tadını çıkarabilirsin. Duygusal romantizmin keyfini çıkar ve hayatının küçük hediyelerinin tadını çıkar. Astrolog Neslihan Şirin

Oğlak Aylık Yorumlar

Oğlak Burcu- Nisan 2024 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Oğlak burcu, çok fazla iş yükün varsa başkalarından yardımı kabul et. Hayat dengesini kaybettiysen, stresle ilişkili sağlık sorunları yaşayabilirsin. Kemerlerini bağlayarak bir an önce yapılması gerekenleri yap. Verdiğin sözleri onurlandır, sadık, adanmış, onurlu ve kibar bir insan ol. Aşık olmak ya da eski bir aşkın yeniden canlanması, ruhsal büyüme ve artan sezgilerin var. Yeni bir yuva kurabilir veya taşınabilirsin. Bolluğun akışı ve gelecek vaadeden bir girişim var. İyi ekilmiş tohumlar var. Harekete geçici bir duraklama olursa merak etme, gereksiz endişe etme. Bolluk her şey harika görünüyor, sabırlı ol, uzun vadeli planlar yap. Astrolog Neslihan Şirin