Yay Burcu

22 Kasım – 21 Aralık

YAY BURCU (23 KASIM-21 ARALIK)

Elementi: Ateş

Niteliği: Değişken

Gezegeni: Jüpiter (Şans ve ilerlemeyi temsil eder)

Rengi: Mavi, Eflatun

Uğurlu Taşları: Safir, Topaz, Akik, Ametist

Uğurlu sayıları: 3,7,9

Günü: Perşembe

Bedende temsil ettiği bölge: Kalça, sinirler

Yay burcu özellikleri

Özgür, dinamik, sportif, maceracı, cömert, esprili, sözünde durmayan…

Yay burcu erkeği

Yay burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür, harika bir seyahat arkadaşıdır. Bağlanmakta birtakım sorunları vardır. Eğer bir Yay erkeği ile evliyseniz onu özgür bırakmalısınız, iyi bir ev erkeği olmakta zorlanabilirler. Kendinizi enerjisiz hissederseniz hemen bir Yay bulmalısınız, o size iyi gelecektir. Her zaman yükseği hedefler bir hayli idealisttir.

Yay burcu kadını

Gezmeye, tozmaya, eğlenmeye bayılırlar. Onlara ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Yay burcu kadını dobralığıyla bilinir, bu özelliği karşısındaki insanı her zaman mutlu etmeyebilir. Bağımsızlık ve özgürlüğe değer verir. Bu yüzden sahiplenici biri yerine güçlü, iradeli ve bağımsız bir partnerle daha mutlu olabilir.

Olumlu özellikleri

Aktif, neşeli,dürüst, tarafsız, inançlı, iyimser, iyiliksever, coşkulu, cesaretlendirici, adanmış

Olumsuz özellikleri

Sınır tanımayan, tartışmacı, umursamaz, tuhaf, para harcamayı seven, özgürlüğüne düşkün, nezaketsiz, kendinden çok emin

Sevdiği şeyler

Rekabet, flört etmek, evcil hayvanlar, yolculuk, kitaplar, özgürlük, gezmek

Hoşlanmadığı şeyler

Sıradanlık, kurallar,  meseleleri çok ciddiye almak, “yapamazsın” sözü, sınırlandırılmak, ince ayrıntılar

Anlaştığı burçlar

Koç, Kova, Aslan

Anlaşamadığı burçlar

Boğa, Yengeç, Oğlak

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Yay burcu dört değişken burçtan yalnızca biridir. Bu burçlar mevsimleri sona erdirirler, her mevsimden aldıkları birer ders vardır. Diğer burçlardan daha bilge olduklarını söyleyebiliriz. Her şeyin bir sonu olduğunun bilincindedirler. Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Zodyak’ın üçüncü ve son ateş burcu olan Yay burcu en iyimser ve ilham veren burcudur. Yay burcunun gezegeni olan Jüpiter’in etkisindeyken şans bizimledir. Bu dönemlerde kültürler arası seyahate ve öğrenmeye oldukça açık hale geliriz.

Yay burcunun her türlü ortama, duruma ve insana uyum sağlayabilecek kadar elastik bir yapısı vardır. Öğrendikleri her yeni şey hayata daha farklı bakmalarını sağlar. Bu yüzden de kafa yapıları, bakış açıları sürekli değişebilir. Dışa dönüktürler, yeni insanlar tanımayı ve sosyalleşmeyi severler. Sembolündeki yayın da ileri atılması gibi Yay burçları da hep ileriye atılmak, yeni heyecanlar deneyimlemek isterler. Kendilerini açık ve net bir şekilde ifade edebilirler fakat bazen patavatsızlıkla açık sözlülük arasındaki ince dengeyi sağlayamayabilirler. Esprili, şakacı ve eğlenceli bir yapıları da vardır.

Yay Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Yay burcu, zodyak’ın dokuzuncu burcu olup, ateş elementi ile temsil edilir. Jüpiter gezegeni tarafından yönetilen Yay, özgürlük, macera, iyimserlik ve bilgelikle özdeşleşir. Yay burcu bireyleri, enerjik, maceraperest, dürüst ve özgür ruhlu olarak bilinirler.

Yay Burcu Hangi Ayda?

Yay burcu, genellikle 22 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Yay Burcu Özellikleri

Yay burcu bireyleri, doğuştan iyimser, enerjik ve maceraperesttir. Bilgiye ve öğrenmeye büyük bir tutkuyla bağlıdırlar. Dürüstlükleriyle bilinirler, bu nedenle bazen çok doğrudan olabilirler. Yay burcu bireyleri, sınırlamalardan hoşlanmaz ve özgürlüklerine düşkündürler.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını, bağımsız, enerjik ve maceraperesttir. Özgürlüğüne düşkündür ve hayatta yeni deneyimler arayışı içindedir. Dürüst ve doğrudandır, bu nedenle bazen başkalarını şaşırtabilir. Ancak, bu doğrudanlıkla birlikte büyük bir iyimserlik ve neşe de getirir. Yay kadını, hayatın her anını dolu dolu yaşamayı tercih eder. Yay burcu, zodyak’ın özgür ruhlu, maceraperest ve iyimser burcu olarak bilinir. Hayata karşı büyük bir tutkuyla yaklaşır ve yeni deneyimler, bilgiler ve maceralar arayışı içindedir. Özgürlüğüne düşkün olan Yay bireyleri, sınırlamalardan hoşlanmaz ve hayatı kendi kurallarına göre yaşamayı tercih ederler.

Yay Günlük Yorumlar

30 Kasım Yay Burcu Günlük Yorumu

Sevgili yay burcu, kariyer ve statü sahibi olmak için çabala. ... Devamını oku

29 Kasım Yay Burcu Günlük Yorumu

Sevgili yay burcu, akılcı olmayan bir karar almaktan kaçın. Öğrenebileceğin ... Devamını oku

28 Kasım Yay Burcu Günlük Yorumu

Sevgili yay burcu, hakkın olanı alıyorsun ve ilahi adalet sana ... Devamını oku

26 Kasım Yay Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Yay burcu, yurtdışı işleri, uzun seyahatler, uzun vadeli planlar; ... Devamını oku

26 Ekim Yay Burcu Günlük Yorumu

Sevgili yay burcu, kıskandığın ve takıldığın her ne varsa senden ... Devamını oku

Yay Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Yay Burcu Haftalık Yorumu

Sevgilim yay burcu, olumlu bir değişiklik zamanı. Bir durum aniden ilerlemeye başlıyor. Şans senden yana. Finansal konularda iyi haberler var. Zorlu bir şey yapma isteğin var. Yeni bir çalışma alanına kavuşabilirsin. Kendine yaşam standardına artıracak hediyeler alabilirsin. Harcadığından çok fazlası sana geliyor. Kendine lüks bir yaşantı sağlamak için daha çok çalışacaksın. Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim Yay Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili yay burcu, sevdiğin şeyleri yap. Kariyerinde veya sanat yaşamında bir gelişme var. Başkalarıyla espri anlamında çalışmalısın. Endişen gereksiz, düşüncelerini istediğin sonuca odakla. Pişmanlık, suçluluk veya endişe duygularını meleklere havale et. Bir dilek tut, hayaller gerçek oluyor. Neşeli bir dönem geliyor. Tünelin ucunda ışık var. Rahat bir nefes al, yeni planlar yap. Yer değişimi veya seyahat var. Astrolog Neslihan Şirin

Yay Aylık Yorumlar

Yay Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Yay burcu, kapıyı açan son anahtar sabırdır. Gecikmelere ve tahriklere rağmen kazanabilirsin, kaybettiğin de ise kabullenişe geç. Diğer olanakları araştır. Yüreğinin rehberliğine saygı göster ve yüreğini dinlediğin takdirde refah şimdi sana geliyor. Kendine yaşam standardını yükseltecek hediyeler alabilirsin. ‘Sağlıklı ve huzurluyum. Nefes alıp verdiğim için teşekkür ediyor, hayatıma pozitif enerjileri çekiyorum.’ olumlaması yap. Astrolog Neslihan Şirin