14 EKİM 2023 ATEŞ ÇEMBERİ GÜNEŞ TUTULMASI

14 Ekim’de Terazi burcunda olacak halkalı Güneş tutulması, adaleti, devlet işlerini, anlaşmaları, sözleşmeleri, ilişkilerde başlangıç veya bitişleri gündemimize getirecek. İstanbul saatiyle 21:55’de gerçekleşecek tutulma Türkiye’den izlenemezken Kuzey ve Güney Amerika’dan gözlemlenebilecek.

Yükseleni ikizler burcu olan güneş tutulmasında gizli oyuncu Uranüs; ani değişiklikleri, asilik, teknolojik veya mekanik konuları hayatımıza getirecek.

14 Ekim’de gerçekleşecek olan “Ateş çemberi” adlı halkalı Güneş tutulması, bilim insanlarına Güneş’i ve Dünya atmosferini daha yakından inceleme fırsatı sunacak. Bir dahaki ateş çemberi güneş tutulması 2046 yılında görülecek yani özel bir tutulma yaşıyoruz.

Terazi burcu üzerinde Foramen sabit yıldızı etkin karadelik, hiçlik ve boşluk anlattığı gibi şans verebilir. Refah, liderlik, başarı, şans, yaratıcı güç veren bir yıldızdır. Gözlerde ve kulaklarda olacak problemler olabilir ama kalıcı değil geçici problemler verebilir. Foramen kişiye başarı verebilir. Kişinin işinde gücünde hayatında belli noktalara gelmesine neden olabilir. Ama olumsuz bir yanı vardır. Kişi hayatında bir kere çok ciddi sorun ve problemle karşılaşabilir. Yani bir kez enkaz haline gelip arkasından büyük bir çıkış yasayabilir. Bunları da çoğunlukla 33-40 yaş arasında yaşatır. Foramen aynı zamanda deniz, denizcilik, deniz yolculukları ve kazaları ile ilgilidir. Eskiden Ay Foramen yıldızının üzerinde iken bir gemi denize indirilmezdi.

Sevgili koç burcu; anlaşmalar, sözleşmeler, evlilikle ilgili olaylar, taşınma, atama tarihi senin konuların arasında olacak. Kadersel değişimler seni bekliyor.

Sevgili boğa burcu, genel hayat konuları, angarya tüm işler, tadilat-tamirat, devlet işleri, işçi-memur hakları gibi konular seni meşgul edecek.

Sevgili ikizler burcu; çocuklar, hobiler, hamilelik, riskli sanal paralar ve borsa gibi konuların var. Aynı zamanda ön plana çıkmak isteyeceksin.

Sevgili yengeç burcu; köklerin, anne-baba, aileyle ilgili konuların olacak. Tamirat, tadilat, taşınma olabilir ya da düşüncelerin olabilir. Hayatını düzenliyorsun.

Sevgili aslan burcu; iletişim, haberleşme, sosyal medya aktif olarak hayatında olacak. Kardeşlik, yakın yollar ve planlar var.

Sevgili başak burcu; mal-mülk, değerli mücevher aynı zamanda alım-satım para işleri konuların arasında olacak. Aşk hayatına girebilir.

Sevgili terazi burcu; baştan sona bir değişim, yenilenme, kariyer anlamında ilerleme, yer değişimi ve seyahat konuların arasında. Lider olma yolunda kararlar verebilirsin. Kadersel bir değişim içerisine giriyorsun.

Sevgili akrep burcu, bilinçaltı temizlikleri ve spiritüel konular ilgini çekebilir. İçselleştirebilirsin bazı şeyleri. Hayaller, rüyalar seninle oluyor. Sezgilerin artacak.

Sevgili yay burcu; kalabalıklar, partiler, gruplar, sosyalleşme fazlasıyla olabilir. Daha hümanist ve hayvan sever olabilirsin. İnsanları etkileme gücüne sahipsin.

Sevgili oğlak burcu, kariyerde ve statüde yükselme var. Lider olma fırsatları karşına çıkabilir. İnsanlarla arana mesafe koymak isteyebilirsin.

Sevgili kova burcu; yurtdışı işleri, uzun seyahatler, uzun vadeli planların olabilir. Meslek öğretileri, yoga, astroloji ile daha fazla ilgilenebilirsin.

Sevgili balık burcu. daha fazla dedektif ve araştırmacı kimliğe bürünebilirsin. Mistik öğretilere merak sarabilirsin. Duyguların derinleşebilir. Kararlarını iyi tart.

Astrolog Neslihan Şirin

Yorum yapın