21 Nisan Merkür Boğa Burcunda-Retro 

Merkür mitolojide tanrıların habercisi olarak bilinen ve astrolojide haberleşmeyi temsil eden çok hızlı bir gezegendir. Merkür mantık ve mental anlamda başak ve ikizler burcunu yönetiyor. Sinir sistemini, akciğerleri, tiroid bezini yönetiyor. Özellikle retro boğada olacağı için ve boğa da tiroid demek olduğu için dikkat etmek gerekiyor. Yani boğaz boyun bölgemize, iştahımıza, beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Bu retroda asparagas ve yalanların olduğu konuşmalar çok göreceğiz. Kabul edelim ya da etmeyelim Merkür hırsızların ve dolandırıcıların da gezegenidir. Haberleşmenin bol olduğu bu dönemde araya asparagas haberler de girebilir. Tabii ki burada Merkür retrosunu suçlama açısından söylenmiyor mesela Plüton da toplu ölümleri anlatan bir gezegen. Yani her gezegenin bir özelliği var.

Merkür yakın planları, yakın akrabaları, kardeşleri, kısa mesafe yolculuklarını, trafiği gösterir. Aynı zamanda güneşe yakın bir gezegen olduğu için geri gittiği zamanlarda bir burçta 10 haftaya kadar kalabiliyor girdiği burçlarda 3-4 hafta kalıyor. Yani çok hızlı bir gezegen, Dünya’nın çevresini çok hızlı dönüyor. Reklam, yayın, radyo, taşıtlar, halk ve ilişkiler, konuşmalar, sunuculuk, gazetecilik, pazarlamacılık gibi meslekleri de yönetiyor. Sanal dünyanın yöneticisi ve kralı kova olmasına rağmen ikizler burcu da haberleşme demek olduğu için günümüzdeki bütün haberleşme iletişim yöntemlerinde aktif rol alıyor. Merkür internet ve  sosyal medya konusunda da etkili hale geliyor. 

Gezegenlerin retro hallerinde hayat akıp giderken evren bize der ki biraz dinlen ve nefes al. Özellikle Güneş sistemine yakın gezegenlerden Merkür, çok fazla hızla hareket edip zihnimizi çok meşgul ettiği için evren bize biraz dinlen diyor. 20 Nisan tarihinde boğa burcunda retroya başlayacak olan Merkür, 16 Mayıs’ta retro halinde kalacak ve boğa burcunda gerileyecek. Boğa burcunun yöneticisi Venüs olduğu için estetik konularına dikkat edin hatta yaptırmayın, yatırımlar konusunda dikkat edin, aksiyonlar yaratmayın. Bunlar için retro bitimini bekleyebilirsiniz. Bu Merkür retrosu çok çok önemli. Çünkü iki tane tutulma eşlik ediyor: birincisi Güneş tutulması 21 Nisan’da gerçekleşecek olan, birisi Yeni Ay.

Bizim geçmişte bitiremediğimiz gerçekleri görerek yol alamadığımız her ne varsa gezegenler geriye giderken bir geri git bakalım da kapat şu olayı der bize. Yine klasiktir teknolojik aletlere dikkat edin. Bozulmalar olabilir ya da sakarlıklara, yaralanmalara dikkat edin. Boğa burcunda olacağı için aşk ve para yatırımlarında sabit fikirler olabilir. Çünkü Merkür değişken bir yapıdadır, girdiği gezegene ve yapısına göre değişebilir. Yani boğa burcunun özelliklerini taşıyacaktır. Esnek olmazsanız kırılan siz olursunuz.

Dünyaya baktığımızda da  finansal etkiler var. Retrolarda eskiye yönelik anlaşmazlıklar da çıkabilir. Çünkü boğada gerileyeceği için Venüs işin içinde. Venüs her zaman bir savaşın tetikleyicidir. Çünkü savaşların altyapısında genelde para oluyor. Aynı zamanda boğada retro olduğu için mal-mülk, değerler evinde retro yapıyor. Yani alım satım konularında dikkat etmelisiniz. Anlaşmaları, sözleşmeleri birden fazla okumalısınız. Hislerinize önem verin, kendinize değer verin. Mutlu ilişkiler istiyorsanız öncelikle kendinizin çabalaması gerektiğinin  farkına varın. Bir sertifika veya bir müzik aleti gibi bir şeyle kendinize değer katarsanız siz de değerli insanlarla birlikte olabilirsiniz. Nisan’da olduğumuz için baharın gelişiyle çiçeklenme, topraklanma, bahçe işleriyle uğraşabilirsiniz.

Merkür bize genç bir enerjiyi anlatıyor. Bu bakımdan çok tehlikeli. Yani acemiliğimizi gösteriyor. Çabuk aşklara kanmayalım. Geri gelenlere pek inanmayalım. Bize güzel güven vermeleri gerekir ki zaten boğa burcu güven demektir.

Sevgili koç burcu, retroyu 2. evinde geçiriyorsun. Zaten burcunda bir tutulma var. Bir de Merkür retrosunun oluşacağı bir evde geçiriyorsun. Yine mal-mülk, alım-satım, değerler konuları gündeminde. Retro senin kafanı bulandırabilir, bu konularla ilgili sıkıntılar olabilir yine tiroid ve aynı zamanda da boyun bölgesine  dikkat etmelisin.

Sevgili boğa burcu, 1. evinde geçiriyorsun. Aynı zamanda da koç burcunun evindesin burada başta bulunan organlar, liderlik konuları gündemde. Dışarıdaki insanların seni nasıl gördükleri, etkilerin, tepkilerin, karakterin değişikliğe uğrayabilir. Senin burcunda gerçekleşecek olan bu gökyüzü hareketi sana hayırlı olsun sevgili boğa.

Sevgili ikizler burcu, 12. evinde geçiriyorsun Merkür retrosunu. 12. ev ayaklanma ve aynı zamanda sinir sistemi demektir. Bunlara dikkat ediyoruz. Bilinçaltı, rüyalar, hayaller evinde geçiriyorsun. Bir kitap yazabilir ya da fikrini oluşturabilirsin. Fakat bu etkinliklere Merkür retrosundan  sonrasına bırakmanı öneriyorum.

Sevgili yengeç burcu,  11. evinde geçiriyorsun. 11. ev kalabalıklar evi demektir. Sevgili kova burcunun evidir. Siyaset, meclis, dernekler, partiler, kalabalıklar demektir. Aynı zamanda sosyal medya ile çok içli dışlı olabilirsin. Adeleler ve dizden yukarı olan kısım ve yine sinir sistemi konularına dikkat etmelisin.

Sevgili aslan burcu, kariyer evinde Merkür retrosunu geçiriyorsun. Bu retroda kariyer evinde birazcık durgunluk yaşayabilirsin. Bunun tam tersi de olabilir. Kariyer basamaklarını sağlam bir şekilde çıkabilirsin. Satürn’ün evinde dizler ve dişlerde sağlık problemlerine de dikkat etmelisin. Statü sahibi olup toplum gözünde de değer kazanabilirsin.

Sevgili  başak burcu, 9. evinde geçiriyorsun. Yurt dışı işleri, ticaret, turistik geziler gündemde. Aynı zamanda 9. evde karaciğer, sinir sistemi, kalçaları temsil eder. Bu konulara dikkat etmen gerekiyor. Yabancı ülkelere gidebilir ya da yabancı arkadaşlıklar yapabilirsin.

Sevgili terazi burcu, 8. evinde geçiriyorsun. Başkalarının paraları, toplu paralar aynı zamanda ajanlık gibi değişik merakların olabilir. Bazı konulara özellikle kült, spiritüel gibi konulara merak salabilirsin. Cinsel organlarda cerrahi müdahaleler ve mikrobik hastalıklar da yaşayabilirisn.

Sevgili akrep burcu, 7. evinde geçiriyorsun. Denge ve uyum sağlayacaksın. Aynı zamanda ruh eşini bulabilir, uzun bir ilişkiye başlayabilirsin. Hatta evlilik bile yapabilirsin. Ev, aile ve toplumla ilgili düzenler kurabilirsin. 7. evde omurgamız, kemiklerimiz ve aynı zamanda sinir sistemimize dikkat etmeliyiz.

Sevgili yay burcu, merkür retrosunu 6. evinde geçiriyorsun. Tamirat-tadilat, boya-badana ve tüm angarya işler üstüne yıkılabilir. Bağırsak ve genel vücut sağlığını temsil eden bu evde yine polen ve mikrobik hastalıklara dikkat etmelisin. Aynı zamanda devletle ilgili askeri, polis ve işçi sınıfı hakları ile ilgili bir evde geçiriyorsun.

Sevgili oğlak burcu, aslanın evi olan 5. evinde geçiriyorsun. Lider pozisyonda olabilirsin. Değişik hobiler edinebilirsin. Aynı zamanda hamilelik ve çocuklar evidir. Çocuklarınla ilgilenebilirsin. Yatırım konularında risk almayıp borsa, bitcoin gibi konulara dikkat etmelisin.

Sevgili kova burcu, karmanın evi olan 4. evde retroyu geçiriyorsun. 4. aile, yuva, anne-baba, kökler evidir. Aynı zamanda tamirat-tadilat, taşınma yaşayabilir; ev düzenleri ile uğraşabilirsin. Ayrıca burada göğüs kafesi beslenme iştahla ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Aynı zamanda Ay’ın da evi olduğu için Ay döngüleri bu sürede seni daha fazla etkileyecektir.

Sevgili balık burcu, 3. evinde geçiriyorsun. Dedikodu, asparagas haberlerle uğraşıp üzülebilirsin. Kısa vadeli planlar yapabilirsin. Ellerine, kollarına, köprücük kemiğine, solunum sistemine dikkat et. Yeni projelere başlamanın tam zamanı. Bolluk bereket geliyor. 

Yorum yapın