Asi ve İsyankâr Aslan Dolunayı 5 Şubat 2023

5 Şubat gece 21:28’de aslan burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Güneş kova burcunda, ay ise aslanda iken karşı karşıya parlayacaklar. Sabit burçlarda gerçekleşen bu dolunayda bir tamamlanma yaşanacak demektir. Biliyorsunuz yeni aylar yeni başlangıçları dolunaylar ise tamamlanışları anlatır. Bize bu dolunayın anlattıkları yaşamda ruhsal, bedensel ve zihinsel bir tamamlanışın gerçekleşeceğidir. Aslan burcu ateş elementi olduğu için başta ateş elementi burçları olmak üzere tüm burçlar tabii ki etkilenecektir. Aslan burcunun evi astrolojide beşinci evdir. Sanatçılarda, politikacılarda, ünlülerde, soylularda ve liderlerde parlama ve yıldızlaşma görülebilirken; hobilerimizde, çocuklarımızda veya ailemizde ise bunlarla ilgili tamamlanışlar ile haberler duyabilir ya da yaşayabiliriz.

Aslan burcu, eğlence ve yaşam enerjisi demektir. Dikkat etmemiz gereken risklerden bazıları borsa, sanal paralar, sanattaki estetik ve statünün başarısını sayabiliriz. Ayrıca Venüs balıkta Mars’la güzel bir açısı var. Aşk, para, cilt sağlığı ve moda ön planda olacak.

Uranüs’ün bu dolunayda çok etkili olması bize sürprizlerle dolu bir tamamlanışın yaşanacağını gösteriyor. Kare ya da zorlayıcı bir açı olması; bu beklenmedik durumları 15 gün içinde çok zor çözebileceğimizin sebebi kaotik olabileceği yönünde bize bir işaret veriyor. Yeniye ve güncele olan açlığımızın yükseleceği ve aynı zamanda da kabullenişe geçeceğimiz bir an gelecek. Zosma sabit yıldızının etkin olduğu bir dolunay. Zosma beklenmedik bir şekilde kurban durumuna düşeceğimiz durumları temsil ediyor. Fazla öz güvenli olmamız ya da içine düşmek istemediğimiz durumlarda kendimizi bulmamız ile birlikte ayrıca iftiralara da mahal verebilir, lütfen bunlara dikkat edelim. Kısaca burçlara değinirsek;

Sevgili koç burcu, beşinci evinde geçiriyorsun dolunayı. Beşinci ev sportif faaliyetler ile sahne, sanat ve yaratıcılıkla ön plana çıkıyor. Finansal harcamalara da dikkat etmeniz gerekiyor.

Sevgili boğa burcu, siz de dördüncü evinizde geçiriyorsunuz dolunayı. İşiniz ve kariyeriniz ile ilgili aile hayatı üzerinde etkili enerjiler olabilir. Gerginlik artabilir ya da güzelliklerde tamamlanışlar yaşayabilirsiniz. Ani kararlardan uzak durun lütfen.

Sevgili ikizler burcu, sizde eğitim, yolculuklar veya yabancılarla ilgili olan evde geçiriyorsunuz. Yani üçüncü evde; kendi evinizdesiniz. Yakın akraba ve kardeşlerle ilgili olaylar yaşayabilirsiniz.

Sevgili yengeç burcu, siz de ikinci evinizde geçiriyorsunuz. Finansal kaynaklar, borçlar, mal, mülk evinde. Arkadaşlarınla ilgili birtakım maddi konular yaşayabilirsiniz.

Sevgili aslan burcu, siz birinci evde geçiriyorsunuz. Yani dolunay çocuğusunuz. İnşallah güzel bir tamamlanış yaşarsınız. Toplum içindeki yeriniz yani kariyeriniz de sürpriz ve beklenmedik konularda bir yenilenme yaşayabilirsiniz. Güçlü etkiler altında olacaksınız, onun için lütfen gergin olmayınız.

Sevgili başak burcu, siz on ikinci evinizde geçiriyorsunuz. İç dünyanızla ve kendinizle alakalı bilinçaltı, reiki ve yoga çalışmaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda sürpriz gelişmelerde sizi bekliyor.

Sevgili terazi burcu, siz on birinci evinde geçiriyorsunuz. Arkadaşlarla ilgili; gruplar, projeler, dernekler ve siyaset demek olan bir evdesiniz. Ayrıca sosyal medyada da aktif olacaksınız.

Sevgili akrep burcu, siz de onuncu evinde geçiriyorsunuz. Onuncu ev; statü, kariyer ve aynı zamanda aile, yuva ile ebeveynler demektir. Bu gibi konularla vurgu kazanacak enerjiler yaşayabilirsiniz.

Sevgili yay burcu, dokuzuncu evinizde bir tamamlanış yaşayacaksınız. Dokuzuncu evde uluslararası konular, ticaret, yurt dışı işleri, akademik konular ya da yüksek öğrenimle ilgili olaylar yaşayabilirsiniz. Sağlık operasyonları için uygun bir dönem değil sevgili yaylar.

Sevgili oğlak burcu, siz sekizinci evinizde geçiriyorsunuz. Özgüvensizce ve sorumsuzca sakın yatırımlar ya da harcamalar yapmayın. Çünkü başkalarının paraları evinde geçiriyorsunuz. Bu sekizinci evde aniden gelişen sürprizli durumlar olabilir. Harcamalara dikkat edin.

Sevgili kova burcu, siz de yedinci evinizde geçiriyorsunuz. Evlilik, ikili ilişkiler, flörtler ve uzun ilişkiler çok gündeminizde olabilir. Sürpriz gelişmeler yaşanarak ayrılıklar ya da eski bir aşkın canlanmasıyla ilgili bir tamamlanış yaşayabilirsiniz.

Sevgili balık burcu, siz de altıncı evinizde yaşıyorsunuz dolunayı. Dolunayda iş arkadaşlarınız, sağlığınız, günlük rutin işleriniz, faturadan tutunda günlük bütün angarya işler bu evin konuları arasındadır. Ayrıca liderlik yeteneklerinizi kullanabileceğiniz alanlarda başarılı olacaksınız.

Herkese çok güzel bir dolunay geçirmesini diliyorum hoşça kalın…

Yorum yapın