Astrolog Neslihan Şirin – 23 Ağustos- 17 Eylül Başak Burcunda Merkür Retrosu 

Merhabalar sevgili okuyucularım, sizlere merkür retro sundan bahsedeceğim. 23 Ağustos-17 Eylül 2023 tarihleri arasında yaramaz gezegen Merkür retro halinde olacak. Gezegenler aslında geri geri gitmez, bazı zamanlarda dünyadan biraz uzaklaştıkları zaman hızları yavaşlar gibi olur. Dünyadan teleskopla bakıldığında geri geri gidiyormuş gibi görünürler. Bu yüzden biz bu duruma ‘’Gezegenler Retro halinde’’ deriz. Başak burcunda geri hareketine başlayan Merkür,  bazı zorluklar da yaratır. Örneğin elektronik ve teknolojik aletler yavaşlar veya bozulurlar, her türlü internet, iletişim, seyahatler, valizler, uçak biletleri, mesajlar, mailler sıkıntılı olabilir. Başak burcunda retro olduğu için taşınma tadilat, her türlü angarya tamamlayamadığımız işlerimizi de bu dönemde tamamlayabiliriz,. Aynı zamanda anlaşma sözleşmeler yaparken iki kere okumalı, paramızı iki kere saymalıyız. Yaramaz çocuk Merkür, hayatımızı allak bulak edebilir. Aslında bazı şanslar da verir. Yarım kalan, bitiremediğimiz işleri tamamlayabiliriz. Hayatımıza bir yavaşlık ve dinlenme gelebilir. Retro zamanlarında mesleki ve kişisel anlamda başlangıçlar yapmayınız. Düşünün, planlayın. Planlarınızı retro bitimindeki hayata geçirirseniz daha iyi olur…

Merkür retrosunun burçlara göre etkileri:

Koç burcu, temizlik-düzen takıntın olabilir. Hayatını düzenleyebilirsin. Aynı zamanda hak,hukuk, adalet konularına kafa yorabilirsin.

Boğa burcu; çocuklarınla ilgili olaylarla uğraşabilir, flörtlerle tanışabilir, bir ön planda olmayı isteyebilirsin.

İkizler burcu, senin konuların ailen köklerin ve aile büyükleri olabilir. Yeni hayatınla ilgili çeşitli düzenlemeler yapabilirsin. Tadilat tamirat konulara gündeme gelebilir.

Yengeç burcu; sen de bu retro döneminde kısa planlar, kısa seyahatler yapabilirsin. Kardeşlerinle ilgili olaylara şahit olabilir, uğraşabilirsin.

Aslan burcu; mal, mülk, mobilya alım satım işlerin olabilir. Bir işe başlangıç yapabilir, maaşınla ilgili düzenlemeler olabilir.

Başak burcu, dış görünüşün dahil hayatımla ilgili düzenlemeler yapabilirsin. Sen Merkür retro çocuğusun. Merkür yönetici gezegenin. Trafik, taşınma, atama işlerin olabilir.

Terazi burcu; sanatla ilgilenebilir, kendini biraz içsele döndürebilirsin. Bilinçaltı temizlikleri uygun bir zaman.

Akrep burcu, sosyal medya iletişimle ilgili olabilir. Hayır işleri yapabilirsin, kalabalıklar içinde dernek  ve parti kurumlarına ilgi duyabilirsin.

Yay burcu, kariyerinle ilgili gelişmeler olabilir. Geçmişte alamadığın haklarını alabilirsin ve bir dönüşüm yaşayabilirsin.

Oğlak burcu; yurtdışı ile alakalı dil eğitimi, arkadaşlıklar, turistik geziler yapabilirsin. Astroloji, yoga, yaşam koçluğuna merak salabilirsin.

Kova burcu; nafaka, miras, toplu paralar gelebilir ya da çıkabilir. Dedektiflik ajanlık yapabilirsin. Bu dönemde merak duygusu seni sarabilir.

Balık burcu; evlilik teklifi alabilir, evlilik düşünebilirsin. Bunun tam tersi de olabilir yani evlilikle ilgili olayların olabilir. Anlaşmalar, sözleşmeler yapabilirsin. Bitmeyen bir boşanman varsa sonlandırabilirsin.

Yorum yapın