Balık Burcu

20 Şubat – 20 Mart

BALIK BURCU (19 ŞUBAT-20 MART)

Elementi: Su

Niteliği: Değişken

Gezegeni: Jüpiter (Şans ve ilerlemeyi temsil eder), Neptün (Hayal gücünün gezegeni)

Rengi: Mor, Lila

Uğurlu Taşları: Ay taşı, Kuvars

Uğurlu sayıları: 3,9

Günü: Perşembe

Bedende temsil ettiği bölge: Ayaklar

Balık burcu özellikleri

Şefkatli, hassas, vicdanlı, duyarlı, bilge, sanatsal, sezgisel, yardımsever, kolay etkilenen, çabuk güvenen, burnunun dikine giden

Balık burcu erkeği

Balık burcu erkeği sizin için her zaman sırtınızı yaslayabileceğiniz, başkalarının sorunlarıyla ilgilenip çözümler üretebilen biridir. Her şeyden ve herkesten kolayca etkilenen hassas kişiliklerdir. Büyüleyici, rahat ve gizemli tavrı ile çoğu insan için çekicidir. İlişkilerinde tamamen verici, sevgisini fazlasıyla gösteren harika bir partnerdir.

Balık burcu kadını

Bir peri kızı gibi büyüleyici güzelliğe sahip olan Balık burcu kadını girdiği her ortamda derin bakışlarıyla en seksi olmayı başarır. Son derece merhametli, kırılgan ve alacak gönüllü bir yapısı vardır. Yaratıcı ve idealist olmalarıyla iyi birer iş kadını veya sanatçı olabilirler. Balık burcu kadını burçların en romantiğidir, aşkın büyüsüne kapılıp kendilerini kaybederler.

Olumlu özellikleri

Merhametli, romantik, rahatlatıcı, yaratıcı, inançlı

Olumsuz özellikleri

Kırılgan, kendine acıma, kendine zarar verme, sulu göz, mağdur görünen

Sevdiği şeyler

Uyumak, yalnızlık, müzik dinlemek, şarkı söylemek, yüzmek, yürüyüş yapmak, yazı yazmak, özgün tasarımlar

Hoşlanmadığı şeyler

Gerçeklik, gürültülü müzik, kendini beğenmişlik, eleştirilmek, geçmişe takılıp kalmak, derdini anlatamamak ve anlaşılamamak, umursanmamak, kısıtlanmak

Anlaştığı burçlar

Akrep, Yengeç, Başak

Anlaşamadığı burçlar

Koç, İkizler, Terazi

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Balık burcu dört değişken burçtan yalnızca biridir. Bu burçlar mevsimleri sona erdirirler, her mevsimden aldıkları birer ders vardır. Diğer burçlardan daha bilge olduklarını söyleyebiliriz. Her şeyin bir sonu olduğunun bilincindedirler. Kardinaller bir plan öne sürer, sabitler planı eyleme döker, değişkenler ise eleştirel bir gözle son rötuşları yapar.

Zodyak’ın üçüncü ve son su burcu olan Balık burçları duygu okyanusunun derinlerinde yüzerler. Balık enerjisi merhamet duygumuzun artıp insanlarla fazlasıyla empati içinde olmamıza neden olur. Zodyak burçlarının en hoşgörülü olanı olarak bilinirler. Balık’ın yönetici gezegeni olan Neptün sezgiselliği ve sanatsal yeteneği, yaratıcılığı artırır. Aynı zamanda Jüpiter’in etkisinde olduğumuzda her konuda her zamankinden daha şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz. Oldukça kırılgan bir yapıya sahip olan Balık burçları çevrelerindeki insanlar tarafından pek kolay anlaşılmazlar. Fikirleri, bakış açıları değişkendir. İnançları kuvvetlidir, dini ve ruhsal konularla ilgilenmeyi severler. Onlara tam bir sulugöz demek çok yerinde olacaktır. Çünkü etraflarında olan olaylardan kolayca etkilenip gözyaşı dökebilirler. Sinirlendiklerinde de mutlu olduklarında da duygularını ağlayarak dışa dökerler.

Balık Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Balık burcu, zodyak’ın on ikinci ve son burcu olup, su elementi ile temsil edilir. Neptün ve Jüpiter gezegenleri tarafından yönetilen Balık, duyarlılık, sezgisellik, empati ve hayal gücüyle özdeşleşir. Balık burcu bireyleri, duygusal, sezgisel, yardımsever ve hayalperest olarak bilinirler.

Balık Burcu Özellikleri

Balık burcu bireyleri, derin duygusal bağlantılar kurma kapasitesine sahiptirler. Sezgileri güçlüdür ve çevrelerindeki enerjilere karşı son derece duyarlıdırlar. Hayal güçleri geniştir, bu nedenle sanat ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda başarılı olabilirler. Yardımseverdirler ve başkalarının duygusal yüklerini taşıma eğilimindedirler.

Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği, duyarlı, anlayışlı ve empatik bir yapıya sahiptir. Romantik ve hayalperesttir. Duygusal derinliği vardır ve bu, ilişkilerinde derin bağlantılar kurma arzusuna yansır. Ancak, bazen gerçeklerden kaçma eğilimi gösterebilir ve hayal dünyasında kaybolabilir.

2023 Balık Burcu Yorumu

2023 yılında Balık burcu için genel bir yorum yapmak için astrolojik haritaların ve gezegen geçişlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Ancak, genel olarak Balık burcu bireylerinin duygusal derinliklerini keşfetme, sezgisel yeteneklerini geliştirme ve yaratıcılıkla ilgili projelerde bulunma eğiliminde olabileceği söylenebilir. Ayrıca, 2023 yılında Balık burcu bireylerinin duygusal ilişkilerinde bazı önemli dönüm noktaları yaşayabileceği öngörülebilir.

Balık burcu, zodyak’ın duyarlı, sezgisel ve hayalperest burcu olarak bilinir. Duygusal derinlikleri ve empatik yapılarıyla, çevrelerindeki bireylerle derin bağlantılar kurabilirler. Hayal güçleri geniştir ve bu, sanat, müzik ve yaratıcılıkla ilgili alanlarda onlara avantaj sağlar. Ancak, bu duyarlılık aynı zamanda onları duygusal olarak hassas kılabilir ve gerçeklerden kaçma eğiliminde olabilirler.

Balik Günlük Yorumlar

3 Aralık Balık Burcu Günlük Yorumu

Sevgili balık burcu, sonlar yeni başlangıçlardır. Geçmişe teşekkür et ve ... Devamını oku

30 Kasım Balık Burcu Günlük Yorumu

Sevgili balık burcu, zorlu durumları umudunla yenebilir, mucizeler yaşayabilirsin. İnancı ... Devamını oku

29 Kasım Balık Burcu Günlük Yorumu

Sevgili balık burcu, mazak akıllıca olmayan kararlar verme; sakın bu ... Devamını oku

28 Kasım Balık Burcu Günlük Yorumu

Sevgili balık burcu, hayatında gizemli olaylar var gibi görünüyor. Net ... Devamını oku

26 Kasım Balık Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Balık burcu, hayatta birden fazla ruh eşi olabilir; bir ... Devamını oku

Balik Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Balık Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili balık burcu, içindeki kuşku gerçeğin ortaya çıkmasına sebep oluyor. İyilik ve sevgiden gelen güçle ayakta kalabilirsin. Gerçek sevginin farkına var. Hayatta birden fazla ruh eşi bulabilirsin. Bir yerlerde seni arayan ruh eşine davetiye çıkar. Negatif düşünceleri kafandan at, iyimser olarak düşün. Astrolog Neslihan Şirin

2 Ekim & 8 Ekim Balık Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili boğa burcu, mutlu zamanlar var. Olumlu, iyimser ve uzun vadeli planlar yap. Doğru yoldasın. İşler yoluna giriyor. Zor bir durum sonuçlanıyor. Seyahate çıkabilirsiniz. Aynı anda çok fazla şey oluyor. Bir karar verme ihtiyacı duyabilirsin. Eğlenceli bir yaklaşım dene. Güvensizliğin kendini ifade etmene engel oluyor. Beden dilin, sözlerin ve yaydığın enerji senin ifadendir, bunu unutma! Astrolog Neslihan Şirin

Balik Aylık Yorumlar

Balık Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Balık burcu, öncelikle kendine, sonra başkalarına güvenmeyi öğrenmelisin. Güvenin bittiği yerde mutluluk olmaz. Tam da şu anda neyi arzuluyorsan gözünde canlandır. Kendine en iyi şekilde özen göster; güçlü olmak senin için güvenli. ‘Bütün umutlarım ve hayallerim birlikte oluşuyor; kendime mutlu sonlar yaşama izni veriyorum.’ olumlamalarıyla bu ay enerjini yüksek tutabilirsin. Astrolog Neslihan Şirin