Başak Burcunda Sert Dolunay

7 Mart 2023 başak burcunun 17 derecesinde bir dolunay meydana geliyor. Dolunaylar bitişleri ve tamamlamışları anlatan enerjilerdir. Aynı gün kova burcunda iki buçuk yıldır seyretmekte olan Satürn balık burcuna geçiyor. Yani enerjilerin tamamıyla değiştiği iki buçuk yıl çok farklı planlar, programlar yahut enerjilerde olabileceğimiz bir döngü başlıyor.

Ankara saatine göre 15:40 civarlarında oluşacak olan Dolunay’ın yükselen burcu aslan. 10 derece aslanın yükselişte olduğu bir dolunay yaşayacağız. Aslan burcu ünlüleri, devlet adamlarını, güçlü insanları ve politikacıları anlatır. Gizemli olaylar ya da gizli düşmanlıklar bizi bu konularda sınayacak olan Satürn’ün eşliğinde bir dolunay yaşayacağız. Artık sınav konularımız değişti, bunu özellikle belirtmeliyim. Türkiye değil sadece dünyada da bu böyle olacak.

Güneş sekizinci evde bulunuyor dolunay haritasında. Y ine sekizinci ev gizemler, dedektiflik yani akrebin evi olduğu için yeni gizli düşmanlıklar hatta maddi krizler ve manevi krizler yani paralarla ilgili skandallar, bankalar, faizler ile krediler demektir. Yasalar değişebilir. İnsanların düşünceleri ve eylemleri farkındalık kazanabilir. Yani başkalarının aynı paraları demek olan bir sekizinci evde güneşin olması ve aynı zamanda yeraltı dünyası demek olduğu için; yani saydığım ev konuları aydınlanacak, gizemler ortaya çıkacak. Herkes bir dedektif veya ajan gibi çalışıyor olacak. Sosyal medya çok hızlanacak. Bir öfke patlamasına sebebiyet verilebilir. Onun için her daim sevgi de kalmamız da fayda var.

Ay ikinci evde bulunuyor an haritasında. İkinci ev boğanın evi. Boğa da bir Uranüs var. Paralarla ilgili değerler ve bir mal mülk evinde hem ay hem de Uranüs’ün kavuşumu var. Bu nedenle tabii ki yine sürprizde değişikliklere gebe bir enerjiyi bize anlatıyor. Uranüs’ün olduğu yerde de güzel bir sürprizle karşılaşmak çok olası değil. Bunun için yine her şekilde uyarılarımızı yapıyoruz. Ani kararlar vermeyiniz. Özellikle 2-8 hattı para hattı olduğu için yatırımlarınızı tek bir kanala kanalize etmeyiniz. Sağlık açısından ise yine yükselen aslan olduğu için kalp ve kalple ilgili sorunlar ya da hayat ve yaşam damarları bunun yanı sıra başakta oluşacak bir dolunay olduğu için de genel vücut sağlığı ve bağırsaklara dikkat etmeliyiz.

Sevgili koç burcu, altıncı evde dolunaya geçiriyorsun. Altıncı ev konuları yine başak burcunun konuları arasında. Genel vücut sağlığınız ile bağırsaklar ve aynı zamanda da angarya tüm işler, mesela ev evcil hayvanlarınız yahut koşturmaca ile bir fatura ödemekten tutun da devlet işleriyle ilgili olayların yanı sıra işçi ve memur sınıfı hakları gibi konular da gündeminizde olabilir.

Sevgili boğa burcu, beşinci evinde dolunayı geçiriyorsun. Beşinci ev aslanın evidir ve yükselen aslan olan bir dolunaydan bahsediyorum. Şan, şöhret ile ön plana çıkma. Aynı zamanda yine kalp, kan damarlarımız ve akciğerlerimizi anlatan bir evde geçiriyorsun. Bu konularla ilgili dikkatli olabilirsin. Sevgili boğa burcu, artık hobiler edinebilirsin kendine. Bunlarla ilgili bir tamamlanış yaşayabilir. Aynı zamanda da ön planda olabilirsin. Çocukların ya da hamilelik ile ilgili konular gündeminde olabilir.

Sevgili ikizler burcu, sende dördüncü evinde geçiriyorsun. Dördüncü ev aile, yuva, kökler, gelenekler ve görenekler evinde geçiriyorsun. Yine tamirat ve tadilat işleri gündeminde olabilir. Aynı zamanda dişicil organlara, beslenmeye ve göğüs kafesine de dikkat etsen iyi edersin.

Sevgili yengeç burcu sen üçüncü evinde geçiriyorsun. Üçüncü ev Merkür’ün evidir. Yani bir anlamda iletişim, haberleşme, sosyal medya, kısa vadeli planlar, kısa vadeli durumlar ve yollarla ilgili bir evdir. Ebeveyn isen ilkokul çağındaki çocukların; ebeveyn değilsen kuzenlerin, yeğenlerin veya kardeşlerle ilgili olaylar gündeminde olabilir.

Sevgili aslan burcu, sen dolunay çocuğun sayılırsın çünkü yükselen burç aslan olan bir dolunay yaşayacağız. Aynı zamanda da ikinci evinde geçiriyorsun. Yani ikinci ev boğanın evindir. Mal, mülk, değerler evi. Tiroit bezi, boyun, boğaz bunlara dikkat etmelisin. Beslenmene ve iştahına dikkat etmelisin. Aynı zamanda da para, mal, mülk ve değerler evidir. Mal alıp satabilirsin. Araba, ev gibi konular gündeminde olabilir.

Sevgili başak burcu, sende dolunay çocuğusun. Öncelikle güzel tamamlanışların olsun diyorum. Birinci evinde geçiriyorsun Dolunay’ı ve aynı zamanda da Koç’un ve Mars’ın evindesin. Trafiğe, agresyonuna dikkat et. Karakterinden tut da dış görünüşüne kadar her türlü tamamlanış ve değişiklikler yaşayabilirsin. Önceden hoşlanmadığın ne varsa hoşlanabilir veya hoşlanmadığın ne varsa hoşlanmaya bilirsin. En kısa şekliyle böyle anlatabilirim. Aynı zamanda dışarıdan gelen tepkiler senin verdiğin etkiler demek olan bir evde başta bulunan organlar senin gündeminde olabilir. Yani beyin, kaslar ve sinirler gibi sağlık konuları gündemin olabilir. Hayırlara vesile olsun diyorum.

Sevgili terazi burcu, sende on ikinci evinde geçiriyorsun. Yani balığın evinde. Aynı zamanda balık burcuna bir Satürn geçti martın yedisinde. Bunun için de yine ayaklar, sıvılar, sinir ve lenf sistemimizi etkileyen bir ev olduğu için dikkat etmelisin. Aynı zamanda bilinçaltı evi olduğu için seni bu konularda gündemin olabilir. Aynı zamanda da gizli düşmanlıklar, bilinç altı temizlikleri, reiki ve yoga gibi meraklara sahip olabilirsin bu dolunayda. Bir de müzik yapma, kitap yazma gibi uğraşlara da kendini verebilirsin.

Sevgili akrep burcu, sen on birinci evinde yani kalabalıklar evinde geçiriyorsun. Aynı zamanda adaleler dizden yukarısı yani sinir sistemi demek olan bir evdeşi. Kalabalıklar nedeniyle siyaset demek olan bu evde yakın arkadaşlarına dikkat et. Yine partiler, dernekler veya toplumsal olaylarla ilgilenebilir ve hümanist bir yapıya sahip olabilirsin. Ayrıca sosyal medya üzerinde çok aktif olabilirsin. Böylelikle tamamlanışlar yaşayabilirsin. On birinci ev, aynı zamanda da meclis demektir. Meclisle ilgili veya yasalarla ilgili gündemlerin olabilir.

Sevgili yay burcu, Onuncu evde bir tamamlanış yaşıyorsun. Satürn’ün evin de yani. Satürn dolunay günü burç değiştiriyor ve balık burcuna geçiyor. Burada onuncu evde daha çok kariyer, statü, başkalarının seni nasıl gördüğü, toplumda ne kadar tanındığın ya da kariyerinde ne kadar ilerleyebileceğini anlatan bir evde geçiriyorsun. Kariyerinle ilgili tamamlanışlar yaşayabilirsin. Yine kemikler, iskelet sistemi, derin ve dişlerde senin gündemin olabilir.

Sevgili oğlak burcu, sende dokuzuncu ev ile ilgili yani hem yurtdışı evi hem de Yay’ın evindesin. Jüpiter’in şansını alabilirsin. Aynı zamanda şanslı bir evde dolunay geçiriyorsun. Yurt dışı gündemin olabilir. Yabancı ülkeler, diller, dinler, ırklar ile aynı zamanda ilahi bir ev olan astroloji ve mistsizim gibi konuların olabilir. Karaciğer, kalçalar, sinir sistemi demek olan evde bu konularla ilgili dikkat etmeni öneririm.

Sevgili kova burcu, sen sekizinci evinde geçiriyorsun dolunayı. Kapalı alanlar aynı zamanda yine başkalarının toplu paralar demek olan mesela nafaka, vergi iadesi gibi demek olan bir evde geçiriyorsun. Bu zamanda da sekizinci evde de bir dedektiflik ya da merak olabilir. Araştırmacı bir kişiliğe sahip olabilirsin. Aynı zamanda gizli düşmanlıklar gündeminde olabilir. Bu gibi konulara dikkat etmeni diliyorum. Ayrıca cinsel organlar, mesane, rektum ve sinir sistemiyle alakalı cerrahi müdahalelerin olabileceği bir evdir. Ama bu seni korkutmasın. Güzel bir tamamlanışın olsun dolunayda.

Sevgili balık burcu, sen de yedinci evinde geçiriyorsun. Yani terazinin evindesin. Yine adaleler, bel, omurilik, omurga ve sinir sistemi demek olan bir evde geçireceksin dolunayı. Aynı zamanda evlilik evidir bu. Kendine zarar vermeden anlaşmalar ve sözleşmeler yapabilme evidir. Bunun yanı sıra imza attığın anlaşmaları iki kere oku derim. Aynı zamanda da evlilik teklifleri alabilir ve uzun bir ilişkiye yelken açabilirsin. Güzel bir dolunay geçirmeni diliyorum.

Yorum yapın