Boğada Uranüsyen Kanlı Ay Tutulması 8 Kasım 2022

25 Ekim 2022’de akrep burcundaki güneş tutulmasının bir devamı olarak 8 Kasım 2022’de boğa burcunda bir ay tutulması yaşayacağız.  

Boğa burcundaki ay tutulması doğa temalarını bize anlatır. Yani parayı nasıl kazanacağımızı, sahip olacağımız mal mülk, geçim durumumuz, maddi kayıplar ya da kazançlar ekonomik sorunları anlatır boğa burcu.

Ayrıca kişinin mesleki, ticari yetenekleri, güven ve güvensizliklerin dayandığı noktalar hep boğa burcunun sahibi olduğu ikinci evle de bağlantılıdır. Vücut kısımlarından ise bu tutulmada ense, boğaz, ses telleri, tat alma duyusu, boyun, tiroit bezi, mide ve iştah gibi konuları içerir. Kısacası para ve değerler demek olan boğa burcundaki bu tutulma, bizleri mental olarak gördüğümüz şeylerle yani elle tutulabilir önemli bulgulara doğru yönlendiriyor.

Boğa burcu tutulmasına, astrolojik olarak bakarsak Uranüs tutulma ağlarıyla birleşirken Satürn’den baskın bir sert açı almakta. Sarsıcı, şok edici ve çılgın gezegen Uranüs ile tutulmanın anının birleşecek olması bu dönemde ani sarsıcı olaylarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Tüm dünyada özellikle toprakla ilgili konular mesela arsa ve emlak işleri, doğa olayları, depremler korkutmak istemiyorum ama tutulmalar da bunları tetikleyebilir. Çok büyük bir olayın olacağını da sanmıyorum deprem açısından.

Ekonomide kaynaklarımız, yeraltı kaynaklarımız ani gelişmeler ve uyanışlar içinde olabiliriz. Bu tutulmanın yükselen burcu kova burcudur. Kova burcu gelecek demektir. Yani meclisi toplulukları, dernekleri ve partilere anlatır. Kısacası sosyal medya ve kalabalıklara anlatır. Demek ki Satürn’ünde işin içinde olması ve Uranüs’ünde işin içinde olmasıyla birlikte karmamızla alakalı, geçmişe yönelik değil daha çok ileriye yönelik olaylara odaklanacağız. Krizler endişe ve korku yaratabilecek olaylar olsa bile kova burcu yükselişte olduğu için tutulmanın da etkisiyle herkes de bir gelecek kaygısı ve güven arayışı olabilir.

Şahsi yani bireysel olarak ise güven ile istikrar aradığımız ve şartların değişmesine bağlı olarak geçmişe takılıp kalmamanın doğru olacağını söyleyebilirim. Bu duruma direnç göstermeyelim, akışta kalalım eğer direnç gösterip bir şeyde çok ısrar edersek bu yarardan çok zarar getirebilir.

Ayrıca boğa burcu para ve finansal piyasalar demek olduğu için bankalar ile sermaye kuruluşlarını ilgilendiren krizler ve risk oluşturan güvensizlikler de gündeme gelebilir.

Ay ve güneş tutulmaları göksel olarak çok önemli astrolojik fenomenlerdir. Tutulmanın tam olması ve kanlı ay tutulmasının sabit bir burçta gerçekleşiyor olması, bu olayı daha da yoğun ve şiddetli bir şekilde yaşayacağımızı gösterir.

Uzun zamandır biriken enerjilerin bir anda boşalabileceğini de gösterir ki bunun için Uranüs’ün tutulmanın başrolünde olması yeterli. Uranüs, Satürn ve Ay Düğümlerinin devrede olduğu bir tutulma olduğu için ruh evreni, kadersel dönüşüm, karmik derslerin yoğun olarak alındığını ve üzerimizde baskının olduğunu hissedebiliriz. Bunun için konfor alanından çıkmak, hayatı yenilemek, kişisel potansiyellerimizi keşfetmek, ihtiyacımız olan o değişime cesaret etmek en güzel yoldur.

Bilinçaltımız kaynar kazan gibi kaynayabilir. Rüyalar görebiliriz, hayaller kurabiliriz hatta bilinç altımızdaki bu konular yüzeye çıkarak bize bu temizlik harekâtı için gerekli olan enerjiyi verebilir. Tabii ki bunun bedeli zorludur, çünkü tutulmalar hayatımızdaki kontrol edemediğimiz soyut alanlardır ve onları asla kontrol edemeyiz.

Duygunun, düşüncelerin ya da herhangi bir durumun gerçeğe dönüşmesidir tutulmalar. Hislerimizi aniden gerçekleştirmek isteyebiliriz ve lütfen konuşmalarımıza dikkat edelim. Çünkü ağzımızdan çıkacak olan dua ve dilekler her zaman oluşabilir.

6 ay bu tutulmayla hemhal olacağız. Sonlanmalar başlangıçlar olabilir. Halı altına süpürdüğümüz her ne varsa tekrar yüzeye çıkabilir. Bitiremediğimiz bir ilişki, ödeyemediğiniz bir borç, yükselemediğiniz bir kariyer işte bunlar da olumlu sürpriz etkiler ve pozisyon değişimleri ya da olumsuz sürpriz etkiler olabilir. Daha önce de dediğimiz gibi konfor alanını terk etmeliyiz. Karşımıza çıkacak Uranüs’ün çılgın sürprizlerine karşı her zaman bir A, B, C, D planlarımız olmalı.

Şimdi burçlara olan etkilerinden bahsedelim.

Sevgili koç burcu, bu dönemde para birikimlerini ile harcamalarıyla ilgili güzel planlar yapmanız gerekiyor. Mal alıp, mal satabilirsiniz. Ya da emlak işleriyle uğraşabilirsiniz. Gelecek yönündeki beklentileri lütfen ciddi şekilde ele alın. Birikimlerinize ve harcamalarınıza bu dönemde biraz daha dikkat edebilirsiniz.

 Sevgili boğa burcu, şahsi alanda niyetleriniz veya yapmak istediğiniz değişiklikler ile siz tutulmanın çocuğu olduğunuz için daha dikkatli davranmalısınız. Ruhsal ve bedensel sağlığınız da, dış görünüşünüz de ve karakteriniz de önemli değişiklikler olabilir. Hatta hayatınız toptan değişiyor olabilir. Buna uyum sağlamalısınız ve aynı zamanda olumlu olup, sevgide kalırsanız her şeyi çözümleyebilirsiniz.

Sevgili ikizler burcu, bu dönemde kontrol dışı gelişmeler olabilir hayatında. Hayatınız daha da stresli olabilir. Akademik uğraşlar, sosyal medyada kaybolma, uzak yolculuklar, yurt dışı arkadaşlıkları yahutta yurt dışına giriş çıkışlar olabilir. Sizi izole eden bazı olaylar gündeme gelebilir. Lütfen daha yaratıcı olun.

Sevgili yengeç burcu, bu dönemde beklentilerin ve ümitlerin de yenilikler ya da ani değişiklikler üzerine hızla gelişmiş olabilir. Sana güven duygusu veren her şey değişebilir. Arkadaşlar gruplar içinde bazı krizler yaşayabilir. Lütfen kendinize güvenin ve öz güveninizi asla yitirmeyin.

Sevgili aslan burcu, iş hayatınızda statü, medeni durum, unvan ya da ailevi durumunuzla ilgili konular dikkat çekebilir. Kariyer de bir basamak atlama ve statü değişikliği olabilir. İlişkilere ve evliliklere ciddi gözle bakmanızda fayda var.

Sevgili başak burcu, bu dönemde olaylara bakış açınız inançla, fikirler ise yenilikçi olmalı. İş sağlığı ve düzen konularına daha dikkatli olarak bakmalısınız. Bir anlamda gizemli ve gizli düşmanlara dikkat etmelisiniz.

Sevgili terazi burcu, sizler de miras konuları, alacaklar, borçlar, toplu paralar ayrıca yer altı gizemleri ya da dedektiflik, ajanlık gibi gizemli konulara merak sarabilirsiniz. Kendinizle yüzleşmeniz gereken korkularınız olabilir. Lütfen bu konulara dikkat ve ciddiyetle yaklaşın.

Sevgili akrep burcu, hayatınızda kendinize zarar vermeden anlaşmalar imzalayabilir, ortaklıklar kurabilir ya da ilişkilerinizde yenilikler yaşayabilirsiniz. Kişisel konularda önemli iç ve dış muhasebeler de yapabilirsiniz. Aileniz ve çevrenizle ilgili yeni sorumluluklar olabilir. Ayrıca evlilik teklifi ya da uzun ve güzel bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

Sevgili yay burcu, bu dönemde mental sağlığınıza dikkat edin. Taşınma, atama veya tayin olabilir hayatınızda. Yakınlarla olan görüşmeler veya kardeşlere ziyaretler gibi konular dikkat çekebilir. Devlet işleri ve hayatınızı bir düzene sokma yolunda aslında güzel bir gündeme sahip olacaksınız.

Sevgili oğlak burcu, aşk hayatınız renklenebilir ya da sevdikleriniz ile ilgili mesela çocuklarla ilgili olaylar, yeni hobileriniz veya değişik güzel sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Lütfen fazla hırs yapmayın. Parasal açıdan daha sorumlu ve gerçekçi olmayı deneyebilirsiniz.

Sevgili kova burcu, bitişler ve başlangıçlar, aileniz ve yerleşiminiz, atama ve tayin ya da turistik seyahatler ve iş seyahatleri gibi konularda ani durumlar öne çıkabilir. Eviniz ve ailenize yönelik konular ya da sorumluluklar yeni adımlar atmanıza sebep olabilir. Bu tutulma ile farklı bir düzen kurabilirsiniz.

Sevgili balık burcu, bu dönemde yapacağınız görüşmeler veya ziyaretler dikkat edin. Yapacağınız görüşmeler sonucunda kendinizi kapana kısılmış ve kısıtlanmış gibi hissedebilirsiniz. Ama sonunda gayet güzel bir gelişme olacak. Jüpiter’in de şansıyla bu tutulmadan rahatlıkla sıyrılabileceksiniz. Sadece sabırlı olun ve güzel kararlar vermeye özen gösterin.

Yorum yapın