Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak- Jüpiteryen Tutulma

20 Nisan’da Türkiye saatiyle sabah 7-12 arasında 29 derece Koç burcunda yeni ay ve tutulma yaşayacağız. Dolunaylar Ay tutulması ile yeni aylar Güneş tutulması ile birlikte meydana geliyor. Hem parçalı hem halkalı hem de tam tutulma yaşandığında buna hibrit tutulma deniyor. Kendi içinde birçok enerjiler barındıran hibrit bir tutulma yaşayacağız.

Türkiye’den izlenemeyecek olan tutulma; dünyada Güneydoğu Asya, Pasifik Hint Okyanusu ve Avustralya’dan izlenebilecek. Görüldüğü ülkelerde daha etkili olacağı öngörülüyor. 29 derece zor bir derecedir. Tamamlanma ve bitiş enerjisi taşır. Ateş ve toprak elementi daha etkin olan bir tutulma yaşıyoruz.

Yükselen burcu boğa olan bu Güneş tutulmasında 29 derece krizleri anlatır, sonlanmayı anlatır. Analitik bir derecedir. Bunun yanı sıra ülkemiz için değişim dönüşümler barındırdığı aşikar. Güçlü etkileri vardır. Ay düğümleri, yakın zamanda koç ve terazi burcuna geçmek üzere. Bununla birlikte Plüton’un burç değiştirmesi ve aynı zamanda tutulmanın derecesinin 29 olması da bizim enerjilerimizin değişeceği yönünde emareler gösteriyor.

Kuzey yönlü bir tutulma yaşayacağız. Hem Jüpiter etkili hem de Plüton etkili bir tutulma yaşanacak. Sıfır derece kovada olan Plüton, tutulmaya kare açılarda bulunacak. Öncülerin son dereceleri olduğu için bir sonraki burcun da ilk dereceleri etkilenecek tabi ki. Merkür ve Uranüs boğada kavuşmuş durumda. Bu devlet anlamında; mal, mülk, haberleşme, iletişim, askeriye, polis ve değerler anlamında konularımızın olacağını gösteriyor. Tutulma 12. evde meydana geliyor. Gizli düşmanlıklar, tamamlanmalar, değişimler ve dönüşümler 12. evin konularıdır. Bu konularda etkileşimler yaşanabilir. Bu arada koçun Jüpiter’de olması bu etkiyi daha da fazla artırıyor. 19-20 Mayıs civarında tutulmanın etkilerini net olarak hissedebiliriz. Mars, yengeç burcunda olacak. Son derecelerinde aslana geçiş yaparak sabitten burçtan çıkıp öncü bir burca geçiyor. Yine enerjilerimizi allak bullak edebilir.

Temmuza ayına gelecek olursak ayın 13 ile 30’u arasında tutulmanın etkilerini sert olarak hissedebiliriz. Plüton ay boyunca 29 derece oğlakta olacak ve tutulma da bu yönde tetiklenecek. Güneş 22-23 temmuzda yine tutulmanın etkisini arttırıyor. 22 temmuzda ay düğümleri boğadan ayrılıp 29 derece koça geçecek. Plüton’un kare yaptığını düşünürsek Temmuz 22, 23, 24’de tutulmanın enerjilerini yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Koç burcunda bir güneş tutulması yaşadığımız için koç yöneticisi Mars’ın özellikleri ortaya çıkacaktır.  Mars savaş, mücadele, dikkat, liderlik ve hırs demektir. Plüton kare açısını da eklersek global ve Türkiye anlamında olumsuzluklar yaşayabiliriz.  

Satürn 4 derece balıkta. Fomalhaut sabit yıldızıyla birleşiyor. Güneyin gözcüsü demektir. Kraliyet yıldızlarının ödülleri ve cezaları da çok fazla olur, bunu da unutmamamız gerekiyor. Venüs 10 derece ikizler burcunda ve Aldeberan, kuzeyin gözcüsü, ile birleşiyor. Bu da savaş yıldızı demektir. Mars 13 derece yengeçte Sirius yıldızıyla birleşiyor. Yani ilahi gözcüler sistem üzerinde etkili diyebiliriz. Ülkemizde ise meclisin değişimi, yenilenmesi yeni liderle olabilir. Tam yönetim değişmese bile meclisteki dengelerin değişeceği aşikardır. Plüton baskısı var. Manipülatif durumlara dikkat etmeliyiz. Tutulmanın 12. Evde gerçekleşeceğini göz önünde tutarsak gizli anlaşmalar, düşmanlıklar yaşayabiliriz.

Güçlü mücadele, savaşçı etkileri yanı sıra şanslı etkiler de bu tutulmaya öncülük ediyor. Ülkemizde siyasi alanı işaret eden bu gökyüzü enerjisi Jüpiter etkisiyle daha da büyüyeceği aşikar. Plüton; savaş, hareket, aksiyon gibi manipülatif etkileri çoğaltacak. Plüton ile Mars birleşince gizli örgütler, halk eylemleri veya dönüşümler yaşanabilir. Uranüs de işin içinde olduğu zaman daha insancıl yasalar, halkla, hayvanlarla, çevreyle ilgili güzel yasaların çıkacağına da öngörebiliriz, Akrepteki Venüs’ün yaptığı üçgen açı Mars tarafından tetiklenmekte. Bu ülkemiz adına belki de olumlu sayılabilecek bir dönüşümü gösteriyor. Toprak vurgusu; maddi kaygı, mal-mülk, güvence, değerler, beslenme, pahalılık, yiyecekler gibi olayların veya konuların ülkemiz gündeminde olacağını gösteriyor. Haritalarınızda koç burcunun bulunduğu alanlara bakabilirsiniz. Bu tutulma 2024 sonuna kadar devam edecek.

Sevgili koç burcu, sen 1. evinde geçireceğin için köklü bir değişim enerjisi, yenilenme, liderlik pozisyonları sana geliyor demektir. Bunun yanı sıra tutulmanın çok fazla sürpriz olumlu ya da olumsuz etkileri olabilir. Koç burcu, önündeki 6 ay her şeye hazırlıklı ol.

Sevgili boğa burcu, 12. evde geçiriyorsun. Gizli düşmanlıklar, hastane işleri yasalar çıkabilir. Aynı zamanda da güzel bir müzik veya kitap yazabilirsiniz.

Sevgili ikizler burcu, 11. evde kalabalıklar evindesin. Aynı zamanda meclis denilen bir evdesin. Kalabalıklara hitap edebilir, bir mucit haline gelebilirsin. Dernekler, partiler gibi sosyal etkinliklere katılabilirsin.

 
Sevgili yengeç burcu, 10. evinde geçiriyorsun tutulmayı. Kariyer evindesin. Kariyer basamaklarında ilerleyeceğin gibi kalıcı işler de yapabilirsin. Dışarıya karşı güzel etkiler vererek insanları etkileyebilirsin.

Sevgili aslan burcu, 9. Evinde tutulmayı yaşıyorsun. 9. Ev yurt dışı alanı aynı zamanda yurt dışı ticareti demektir. Astrolojiye ve mistik alanlara kayabilirsin.

Sevgili başak burcu, 8. evinde geçiriyorsun bu tutulmayı. 8. evde gizemler, dedektiflik, ajanlık gibi konuların olabilir. Merak duygusu içinde olabilirsin. Aynı zamanda başkalarının paraları, mirası nafaka gibi toplu paralar sana gelebilir ya da bir borcunu bitirebilirsin.

Sevgili terazi burcu, 7. evinde geçiriyorsun tutulmayı. 7. Ev, evlilik evi. Kendi evin olduğu için çok güçlü bir pozisyondasın. Burada evlilikle ilgili sorunlar varsa onları çözümleyebilirsin. Evlilik gibi boşanmalar da olabilir. Aynı zamanda anlaşma sözleşmeler yaparken iki kere düşünmeni tavsiye ederim.

Sevgili akrep burcu, tutulmayı 6. evinde geçiriyorsun. Bu tutulma; tamirat, tadilat, temizlik gibi işlerini çoğaltabilir. Aynı zamanda takıntılar ve ayrıntılar evidir. İş çalışmaya arkadaşlarınla ilgili sorunlar yaşamaman için sevgide kalmalısın.

Sevgili yay burcu, 5 evinde geçiriyorsun. Çeşitli hobiler edinebilirsin. Hamilelik konuları ortaya çıkabilir. Şan ve şöhret sahibi olabilir ön planda olabilirsin. Lütfen risk alanına girme. Kumar, bitcoin ya da borsa işlerinden uzak dur.

Sevgili oğlak burcu, 4. evinde geçiriyorsun tutulmayı. Karmanın evi. Anne baba, kökler evindesin. Tamirat-tadilat, temizlik işleriyle uğraşabilir, ailedeki büyüklerin bakımı ya da ilgisiyle uğraşabilirsin.

Sevgili kova burcu, 3. evinde geçiriyorsun. Kardeşler, çocuklar, aile evi. Aynı zamanda kısa vadeli planlar yapabilirsin. Çocukların eğitimleriyle ilgilenebilir, kardeşlerinle ilgilenebilirsin.

Sevgili balık burcu 2. evinde geçiriyorsun. 2. ev mal-mülk, değerler evidir. Ev alım-satım işleriyle uğraşabilirsin. Aynı zamanda değişik yatırımlar yapabilirsin. Kendine veya çevrene değer vermeyi öğrenebilirsin.

Yorum yapın