İkizler Burcu

22 Mayıs – 22 Haziran

İKİZLER BURCU (22 Mayıs-21 Haziran)

Elementi: Hava

Niteliği: Değişken

Gezegeni: Merkür (İletişim ve haberleşmeyi temsil eder)

Rengi: Sarı, turuncu, su yeşili

Uğurlu Taşları: Akik, akuamarin, agat

Uğurlu sayıları: 5,7

Günü: Çarşamba

Bedende temsil ettiği bölge: Omuz, kollar ve eller

İkizler burcu özellikleri

Pratik fikirli, yaratıcı,esnek, uyumlu, çevik, meraklı, kıpır kıpır, girişken…

İkizler burcu erkeği

İkizler erkeği çok sevimli ve cana yakınlardır. Aynı anda birden fazla kişiyi idare etmeleriyle meşhurdurlar. Onlardan pek sadakat beklememek gerekir, aşktan çabuk sıkılabilirler, zira sürekli değişim peşindedirler. Beğendikleri kişiyi zekâsıyla, bilgi birikimiyle kolaylıkla etkileri altına alabilirler. Seyahat etmeyi, hareketli ve maceracı bir hayatı severler. Sosyalleşmeyi, partilere katılmayı seven biriyseniz, evde sessiz sessiz oturmayı sıkıcı bulan İkizler erkeği sizin için iyi bir eş olacaktır. Zor durumlarda pratik zekalarını kullanarak kolayca çözüm yolu bulurlar.

İkizler burcu kadını

İkizler kadını dost canlısıdır. Karşısındaki kişiyle fikirlerinin uyuşması gerekir. Espri anlayışı onlar için son derece önemlidir. Özgürlüklerine düşkündürler ve bulundukları ortamdan çabuk sıkılırlar, ani değişimlere meraklıdırlar. Akıllı ve zekidir, hedeflerine ulaşmak için pratik bir yolu kolayca bulurlar. İkizler burcu kadını çoğunlukla sapyoseksüeldir; onun zekasına, kelime oyunlarına, şakalarına eşlik edebilecek birini ister.

Olumlu özellikleri

Özgün, iş bilen, etkileyici, alımlı, zeki, maceracı, meraklı,

Olumsuz özellikleri

Dengesiz, ikiyüzlü, yargılayıcı, yüzeysel, düşüncesiz, depresif, sıkılgan

Sevdiği şeyler

Müzik, enstrüman, kitaplar, sohbet etmek, kısa gezintiler, araştırmalar

Hoşlanmadığı şeyler

Yalnız olmak, sınırlandırılmak, tekrar ve rutin, dar görüşlü insanlar, geleneksel adetler, otorite kurmaya çalışanlar, sessizlik

Anlaştığı burçlar

Koç, Kova, Terazi, Yay

Anlaşamadığı burçlar

Akrep, Boğa, Balık, Başak

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. İkizler burcu dört değişken burçtan yalnızca biridir. Bu burçlar mevsimleri sona erdirirler, her mevsimden aldıkları birer ders vardır. Diğer burçlardan daha bilge olduklarını söyleyebiliriz. Her şeyin bir sonu olduğunun bilincindedirler.

Zodyak’ın ilk hava burcu olduğu için iletişim ve değişimi başlatan ilk rüzgâr gibidir. İkizler burcu, büyük ve yaratıcı bir sinerji oluşturarak bir anda insanları iletişime geçirir. İkizler burcu gezegen döngüsündeyken hepimiz sosyalleşmeye daha fazla meyilli oluruz.

İkizlerden süreklilik, sabitlik beklemek yanlış olur. Fazlasıyla enerjik olan bu insan, hızlı  hareket eder, pratik düşünür, mantıklı kararlar alır. Zihni o kadar hareketlidir ki ondan bir konu ile ilgili yoğunlaşmasını beklememek gerekir. Herhangi bir konu üzerinde derinleşemezler. Bu duygusal ilişkilerini çokça etkiler, yüzeysellik ilişkilerinde karşılaştığı en önemli problemdir diyebiliriz. Çok yönlüdürler. Fikirleri, hareketleri kısa bir zaman içinde değişikliğe uğrayarak sizi şaşırtabilir. İkizler burcu, tek bir beden içinde iki farklı kişiliği barındırır; hangisiyle karşı karşıya olacağınızı kestiremezsiniz. Sosyal, dışa dönük ve eğlenceli olsalar da aniden ciddileşme ve huysuzlaşma eğiliminde olabilirler.

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu, zodyak’ın üçüncü burcu olup, hava elementi ile yönetilir. Merkür gezegeni tarafından yönetilen İkizler, zeki, esnek, meraklı ve iletişim yetenekleri kuvvetli bir yapıya sahiptir. İkizler burcu bireyleri, çevresindeki olaylara ve insanlara karşı büyük bir ilgi duyarlar ve sürekli bilgi arayışı içindedirler.

İkizler Burcu Hangi Ay?

İkizler burcu, genellikle 21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler burcu erkeği, zeki, esprili ve iletişim yetenekleri kuvvetli bir bireydir. Yeniliklere ve maceralara açıktır. İlişkilerde bazen kararsız kalmalarıyla bilinirler. Ancak doğuştan gelen merakları ve öğrenme arzuları, onları her zaman yeni şeyler keşfetmeye iter.

İkizler Burcu Erkeği Cinsellik

İkizler burcu erkeği, cinsellikte de meraklı ve yenilikçi bir yapıya sahiptir. İletişim, onun için cinsel birlikteliklerde de önemlidir. Fantezilere ve yeniliklere açık olabilir. Ancak duygusal bağ kurmadan cinsel birliktelik yaşamakta zorlanabilir.

İkizler Burcu Kadını

İkizler burcu kadını, zeki, neşeli ve sosyaldir. İletişim yetenekleri kuvvetli olan İkizler kadını, çevresindeki insanlarla kolaylıkla ilişki kurar. Ancak kararsızlıkları, bazen ilişkilerinde sorunlara yol açabilir.

İkizler Burcu Kadını Cinsellik

İkizler burcu kadını, cinsellikte de iletişimin önemini vurgular. Yeniliklere ve farklı deneyimlere açık olabilir. Ancak duygusal bir bağın oluşması, onun için cinsel birlikteliklerde daha tatmin edici olabilir.

İkizler burcu, zodyak’ın iletişim yetenekleri en kuvvetli burcudur. Zeki, esnek ve meraklı yapılarıyla, her zaman yeni şeyler öğrenme ve keşfetme arzusu içindedirler. İlişkilerde ve cinsellikte iletişimin önemini vurgularlar.

İkizler Günlük Yorumlar

3 Aralık İkizler Burcu Günlük Yorumu

Sevgili ikizler burcu, sezgilerini dinle, sabırlı ol. Harekete geçmeden önce ... Devamını oku

30 Kasım İkizler Burcu Günlük Yorumu

Sevgili ikizler burcu, ifade olanakların çoğalıyor. Güvensizlik, kendini ifade etmene ... Devamını oku

29 Kasım İkizler Burcu Günlük Yorumu

Sevgili ikizler burcu, kapana kısılmışlık yanılgısına düşme ve özgüven eksikliği ... Devamını oku

28 Kasım İkizler Burcu Günlük Yorumu

Sevgili ikizler burcu, borçlarla ilgili önemli psişik sezgilere sahipsin. Arkasındaki ... Devamını oku

26 Kasım İkizler Burcu Günlük Yorumu

Sevgili İkizler burcu, iletişim, haberleşme, sosyal medya, kardeşler, yakın yollar ... Devamını oku

İkizler Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim İkizler Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili ikizler burcu, hayatına biri giriyor ya da var olan ilişkin yeni bir aşamaya taşınıyor. Artan psişik kabiliyetlerin var. Para konusunda sorumsuz davranma ve dikkatli ol. Daha az şanslı olanlara para verebilirsin. İlginç yeni fırsatlar var. Kariyerde ilerleme olabilir. Hayatını şimdi değiştirebilirsin. Soğukluk, kıskançlık, belirsizlik, huzursuzluk yaşama. Çünkü ayın döngüleri seni etkiliyor. Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim İkizler Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili ikizler burcu, güçlü psişik iç görüler var. Kıymetli bilgiler, içsel gözlem ve meditasyondan gelen başarı… Barış içinde olmalısın. Şu an istediğin her şeyi yapabilirsin, ne istiyorsan arkasından git. Yardımsever insanları çekme yeteneğin var. Tutkulu, çekici, ışıklı ve bağımsızsın. Kendine inan, kalbini dinle. Seni ne eğlendiriyorsa onu yap. Mucizeler seninle olacak, merak etme. Mucizelerin sana gelmediğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Astrolog Neslihan ... Devamını oku

İkizler Aylık Yorumlar

İkizler Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili İkizler burcu, paranın satın alamayacağı tek şey zaman. Boşa harcamamalısın. Eşine, ailene, aşkına veya kendine vakit ayırmalısın. Tüm yaraların ilacı zaman. Gençlerle çalışmalısın ya da hayvanlara vakit ayırmalısın. Evrenin sana ihtiyacı var. Karşılıksız olarak insanlara ve hayvanlara yardım et, ebeveynlik yapabilirsin. Olumlama veriyorum: ‘Bana verilen zamanı çok iyi kullanıyorum, bu sayede sağlık, para, aşk bana akarak geliyor.’ Bu olumlama sana güzellikler getirecek. Astrolog Neslihan Şirin