Kova Burcu

22 Ocak – 19 Şubat

KOVA BURCU (21 OCAK-18 ŞUBAT)

Elementi: Hava

Niteliği: Sabit

Gezegeni: Uranüs (Özgünlüğü temsil eder)

Rengi: Gece mavisi, yeşil

Uğurlu Taşları: Akuamarin, Zirkon, Yeşim

Uğurlu sayıları: 4,7,11,22,29

Günü: Pazar

Bedende temsil ettiği bölge: Ayak bileği

Kova burcu özellikleri

Dost canlısı, sıra dışı, sosyal, yenilikçi, hızlı öğrenen, alıngan, mesafeli…

Kova burcu erkeği

Kova burcu erkeğini çok insan merak eder fakat çok azı gerçekten anlayabilir. Ondan toplumun alışık olmadığı radikal fikirleri duyabilirsiniz. Ailesinden uzak, birkaç yakın arkadaşıyla hayatını idame ettirmeyi tercih eder. Çoğu zaman kafa karıştırıcı bir kişiliğe sahiptir. Kova erkeği zekadan çok etkilenir, sapyoseksüeldir. Onu kendine uygun kişiyi bulana kadar birçok kişiyle görebilirsiniz, bir hayli flörtözdür.

Kova burcu kadını

Hayatı her zaman kendi ritmine göre özgür bir şekilde yaşayan Kova burcu kadını; hiçbir kalıba sığmaz, tamamen kendine özgüdür. Oldukça sosyal ve arkadaş canlısıdırlar, bunun yanı sıra eş seçiminde zorlanırlar. Bu kadınların olaylara karşı sabırla ve empatiyle yaklaştığını görmeniz pek mümkün değildir. İlişkilerinde kendi alanlarına saygı duyulmasını ister ve beklerler. Onların bağımsız ruhunu göz ardı etmemelisiniz.

Olumlu özellikleri

Özgürlükçü, modern, özgün, insani, sosyal, açık fikirli, adil, tarafsız, mantıklı

Olumsuz özellikleri

Tavizsiz, asi, gösteriş meraklısı.

Sevdiği şeyler

Eğlenmek, sosyallik, yardım etmek, entelektüel ortamlar, bilim-kurgu.

Hoşlanmadığı şeyler

Yalnızlık, sınırlar, sıkıcı insanlar, karşıt görüşler, adaletsizlik, ilgi manyağı kişiler

Anlaştığı burçlar

Terazi, İkizler, Yay

Anlaşamadığı burçlar

Başak, Boğa, Yengeç

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Kova burcu dört sabit burçtan yalnızca biridir. Her mevsimin ortasına denk gelen bu burçlar dengeleyicidir. Yönetici gezegeni olan Uranüs hiçbir standarda uymayan özgünlüğünün temsilidir. Uranüs aynı zamanda onlara değişimlere çabuk adapte olma yeteneği vermiştir.

Zodyak’ın üçüncü ve son hava burcu olan Kova burçları zihinsel uyarılarla motivasyonlarını sağlarlar. Her durumda çevrelerindeki inanlara yardım etmeyi severler. Problemlere hızlı çözüm bulma yetenekleri kuvvetlidir. Zaman zaman soğuk ve duyarsız görünebilirler, bu bir nevi onların kendilerini savunma mekanizmasıdır.

Özgürlüklerine düşkündür, kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Algıları açıktır, özellikle teknolojik gelişmelere karşı ilgilidirler. Bilim-kurgunun ve icatların burcudur. Onları ilerici, düşünür ve hümanist olarak nitelendirebiliriz. Bazen sivri dilleri sizi rahatsız edebilir.

Kova Burcu ve Karakteristik Özellikleri

Genel Özellikleri

Kova burcu, zodyak’ın on birinci burcu olup, hava elementi ile temsil edilir. Uranüs ve Satürn gezegenleri tarafından yönetilen Kova, özgürlük, yenilikçilik, bireysellik ve toplumsal bilinçle özdeşleşir. Kova burcu bireyleri, bağımsız, yaratıcı, ileri görüşlü ve sosyaldirler.

Kova Burcu Hangi Ay?

Kova burcu, genellikle 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu bireyleri, özgürlüklerine düşkündür ve bireysel özgürlüklerine son derece değer verirler. Yenilikçi ve ileri görüşlüdürler, bu nedenle genellikle toplumda trend belirleyici olabilirler. Toplumsal konulara duyarlıdırlar ve toplum için daha iyi bir gelecek inşa etme arzusundadırlar.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği, bağımsız, özgür ruhlu ve yenilikçidir. Geleneksel normlara meydan okuyabilir ve kendi yoluyla ilerlemeyi tercih eder. Duygusal anlamda bazen uzak ve soğuk gibi görünebilir, ancak derinlerde büyük bir insancıllık ve toplumsal bilinç taşır. İlişkilerde sadık olmasına rağmen, bireysel özgürlüğüne olan düşkünlüğü nedeniyle bağlanma konusunda tereddüt edebilir.

Kova Burcu 2023

2023 yılında Kova burcu için genel bir yorum yapmak için astrolojik haritaların ve gezegen geçişlerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Ancak, genel olarak Kova burcu bireylerinin sosyal ilişkiler, toplumsal konular ve yenilikçi projelerde aktif olabileceği bir yıl olması beklenir.

Kova burcu, zodyak’ın özgür ruhlu, yenilikçi ve toplumsal bilinçli burcu olarak bilinir. Bireysel özgürlüğüne son derece değer veren Kova bireyleri, aynı zamanda toplumsal konulara duyarlıdırlar ve toplum için daha iyi bir gelecek inşa etme arzusundadırlar. Yenilikçi ve ileri görüşlü yapılarıyla, genellikle toplumda trend belirleyici olabilirler.

Yorum yapın

Kova Günlük Yorumlar

3 Aralık Kova Burcu Günlük Yorumu

Sevgili kova burcu, yurtdışı ve yurtiçi seyahatlere çıkabilirsin. Taşınma, kendi ... Devamını oku

30 Kasım Kova Burcu Günlük Yorumu

Sevgili kova burcu, başkalarına soru sormak kolay. Aynı soruları kendine ... Devamını oku

29 Kasım Kova Burcu Günlük Yorumu

Sevgili kova burcu, sporcumuz, kanatlarını açarak uç, kabiliyetlerinin farkına var. ... Devamını oku

28 Kasım Kova Burcu Günlük Yorumu

Sevgili kova burcu, zihinsel ve ruhsal rahatlamaya ihtiyacın var gibi ... Devamını oku

26 Kasım Kova Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Kova burcu, mutlu son, karmayla ilgili yanması, eksik olanın ... Devamını oku

Kova Haftalık Yorumlar

2 Ekim & 8 Ekim Kova Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili kova burcu, bu hafta paranın satın alamayacağı tek şeyin zaman olduğunu öğreneceksin. İşine, ailene, aşkına veya kendine vakit ayırmalısın. Tüm yaraların ilacı zamandır, bunu unutma. Aynı zamanda kariyerine de önem vermelisin. İyi niyet gösterileri ile işinde güvenle ilerleyebilirsin. Her yerden olumlu mesajlar da geliyor. Bu ay hareketlenmeye başlamış. Astrolog Neslihan Şirin

25 Eylül & 1 Ekim Kova Burcu Haftalık Yorumu

Sevgili kova burcu, hazırsın. Hayallerini gerçekleştirmek için planlar yapabilirsin. Hayat büyülüdür. Birbirine rakip görevlerde, can sıkıcı detaylarda boğulma.Aşık olmak, eski bir aşkın canlanması, ruhsal büyüme, yeni bir yuva bunlar konuların arasında. Kemerlerini bağla ve yapılacak olanları lütfen yap. Sevgide kal. Yaşamın anlamını ara ve profesyonellikle yoluna devam et. Astrolog Neslihan Şirin

Kova Aylık Yorumlar

Kova Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Kova burcu, yoğun ve hareketli bir döneme girebilirsin. Sadece kararlı ve iradeli olman gerekiyor; başarı için çaba sarf etmelisin. Çaba evrende asla karşılıksız kalmaz. Yoga ve egzersiz sağlığın, iç huzurun ve ruhsal gelişimin için şu an gerekli. Hızla ilerlemeye devam et ve hayırı cevap olarak kabul etme. Mucizevi çözümler ortaya çıkacak. ‘Hayal kırıklıkları yaşasam da, ertelemeleri bırakıp tekrar tekrar çabalıyorum; ödüller bana geliyor. olumlamasını yapabilirsin. Astrolog Neslihan Şirin