Yengeç Burcu

23 Haziran – 22 Temmuz

YENGEÇ BURCU (22 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

Elementi: Su

Niteliği: Kardinal ( Öncü)

Gezegeni: Ay (Duyguları ve ruhsal durumları yönetir)

Rengi: Mavi, Beyaz

Uğurlu Taşları: İnci, Ay taşı, Zümrüt, Safir

Uğurlu sayıları: 2,3

Günü: Pazartesi

Bedende temsil ettiği bölge: Göğüs, mide

Yengeç burcu özellikleri

Evcil, ailesine düşkün, çevresine karşı duyarlı, hassas, mutfakla ilgili, tarihsel konulara ilgili, müzik yeteneğine sahip…

Yengeç burcu erkeği

Yengeç burcu erkeği evine bağlı, değer verdiği kişilere karşı daima besleyici ve koruyucu bir yapıya sahiptir. Aşık olduğu kişiye bebek gibi bakar. Oldukça merhametli, algısı yüksek ve duygusaldır. Fakat kendini korumak için sert bir kabuğa ve kıskaçlara sahiptir, bu yönünü göstererek savunmaya geçebilir.

Yengeç burcu kadını

Yengeç kadını su tarafından yönetildiği için derin sezgilere ve birçok duyguya sahiptir. Hemcinsleriyle ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Eğer güveni kazanılırsa ömürlük, çok sadık bir arkadaş olurlar. Güzel ve çekici olmalarının yanında evlerine düşkün, çok iyi birer anne ve eştirler.

Olumlu özellikleri

Korumacı, yardımsever, şefkatli, sabırlı, evine düşkün, anaç, duygusal, fedakar, romantik, yaratıcı, ikna gücü yüksek

Olumsuz özellikleri

Burnu havada, kaygılı, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi, şüpheci, kötümser

Sevdiği şeyler

Denize ait her şey, salon sporları, ev partileri, çocuklar, evde yapılan hobiler, çevresine yardım etmek

Hoşlanmadığı şeyler

Özensiz giysiler, acele ettirilmek, özel hayatını anlatmak

Anlaştığı burçlar

Akrep, Boğa, Başak, Oğlak

Anlaşamadığı burçlar

İkizler, Kova, Terazi, Yay

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Yengeç burcu dört kardinal (öncü) burçtan yalnızca biridir. Mevsimleri bu burçlar başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar akım belirleyicidirler. Her konuda önde olmayı seven lider burçlardandır.

Zodyak’ın ilk su burcu olan Yengeç burcu yaratıcılık denizi ve duygu selini barındıran nehir gibidir. Yengeç’in gezegeni olan Ay’ın etkisi altında iken daha iç dünyamıza, ailemize ve sevdiklerimize dönük hale geliriz. Duyguların gezegenidir Ay. Bu yüzden onlardan objektif olmalarını pek bekleyemezsiniz, duygularını geri plana atmaları zordur.

Dışarıdan bakıldıklarında sert kabuk ve kıskaçlarıyla Yengeç burçları ne kadar soğuk görünse de oldukça hassas ve alıngan yapıları olduğunu görebilirsiniz. Yuva, aile, vatan, millet kavramları onlar için oldukça önemlidir. Geçmişteki anılarına bağlıdırlar, sık sık geçmişten söz ettiklerini görebilirsiniz. Güven konusunda takıntıları vardır. Nereye giderlerse gitsinler güvenli ve sıcak yuvalarını korumak isterler. Değişim onları huzursuz eder. Hayatlarından memnun oldukları durumlarda çevrelerine yardım etmeyi çok severler.

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu, zodyak’ın dördüncü burcu olup, su elementi ile yönetilir. Ay gezegeni tarafından yönetilen Yengeç, duyarlı, koruyucu, aile odaklı ve evine bağlı bir yapıya sahiptir. Yengeç burcu bireyleri, duygusal derinlikleri ve sezgisel yetenekleriyle bilinirler.

Yengeç Burcu Hangi Ay?

Yengeç burcu, genellikle 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

Yengeç Burcu Erkeği:

Yengeç burcu erkeği, duyarlı, koruyucu ve aile odaklıdır. Sevdiklerine karşı son derece sadık ve koruyucudur. Duygusal derinlikleri vardır ve bu duygusallığı, ilişkilerinde de gösterir. Ancak bu duygusallık, bazen kırılganlık olarak da ortaya çıkabilir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını, sezgisel, duyarlı ve şefkatlidir. Aile ve ev hayatına büyük bir değer verir. Sevdiklerini koruma ve kollama içgüdüsüne sahiptir. Ancak duygusal dalgalanmalar yaşayabilir ve bu, bazen ruh hali değişiklikleri olarak kendini gösterebilir.

Yengeç Burcu Hangi Grup?

Yengeç burcu, su grubuna aittir. Bu, onların duygusal, sezgisel ve derinlemesine düşünen bir yapıya sahip olmalarını sağlar.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını, duygusal ve sezgisel bir yapıya sahiptir. Aile ve evine son derece bağlıdır. Sevdiklerini koruma ve kollama içgüdüsü güçlüdür. Ancak bu duygusallığı, bazen kırılganlık ve hassasiyet olarak da ortaya çıkabilir. Yengeç kadını, güçlü bir anne içgüdüsüne sahiptir.

Yengeç Burcu Ne Zaman?

Yengeç burcu, 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Yengeç burcu, zodyak’ın duygusal ve aile odaklı burcudur. Sezgisel yetenekleri, duygusal derinlikleri ve koruyucu yapılarıyla bilinirler. Aile ve ev hayatına büyük bir değer verirler ve sevdiklerini koruma içgüdüsüne sahiptirler.

Yengeç Günlük Yorumlar

28 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu; duygusal, romantik ve meraklı bir döneme girebilirsin. ... Devamını oku

26 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç burcu, çocuklar, hobiler, hamilelik gibi risk alanı, sanal ... Devamını oku

Koç Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koç burcu; aşk, hayatına beklenmedik bir şekilde girebilir. Enerjini, ... Devamını oku

26 Ekim Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu, sezgilerini dinle. Sabırlı ol. Harekete geçmeden önce ... Devamını oku

21 Ekim Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu, acil karar vermen gerekiyor. Kararsızlık senin zaman, ... Devamını oku

Yengeç Haftalık Yorumlar

Koç Burcu- Aralık 2023 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koç burcu; aşk, hayatına beklenmedik bir şekilde girebilir. Enerjini, iradeni ve sabrını hazırla. Olumlu ve doyumlu bir aşkı çekmek için auranı hazırla ve temizle. Eğer ilişkin varsa, sorunları sevgi ve sabırla aşabilirsin. Her gün kötülüklerden korunuyorsun; en kötü arkanda kaldı. Gevşe ve kendini güvende hisset. Düşüncelerini, sezgilerini ve hayallerini kullanarak hayata geçirebilirsin. Pozitif düşünceyle, geçmişteki aşklarına teşekkür ediyor ... Devamını oku

Koç Burcu- Ekim 2023 Aylık Burç yorumu

Sevgili koç burcu, başkasının parası senin için geçici. Kendin çalışmalısın. Yakın zamanda ihtiyacın olan para ve iş olanakları geliyor. Para sana bolluk ve bereketle akıyor. Parayı seviyorsun ve hayatın her alanında paraya önem veriyorsun. Yeni projelerin var. Bu projeleri gerçekleştirmek için biraz zamana gerek var. Ayrıca grup çalışmaları senin için daha yararlı olacaktır. Özgüvenini kazanıyorsun. Ay sonuna doğru güzel ... Devamını oku

Yengeç Aylık Yorumlar

28 Kasım Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili koç burcu; duygusal, romantik ve meraklı bir döneme girebilirsin. Aşık olma veya evlenme teklifi alma gibi duygusal olaylara açık olman; düşünce dünyanda derinleşmene neden olabilir. Ayrıca duygularını ifade etmekte biraz engelleyici olabilirsin ancak sosyal etkinliklere katılarak bu durumu aşabilirsin.