Yengeç Burcu

23 Haziran – 22 Temmuz

YENGEÇ BURCU (22 HAZİRAN-22 TEMMUZ)

Elementi: Su

Niteliği: Kardinal ( Öncü)

Gezegeni: Ay (Duyguları ve ruhsal durumları yönetir)

Rengi: Mavi, Beyaz

Uğurlu Taşları: İnci, Ay taşı, Zümrüt, Safir

Uğurlu sayıları: 2,3

Günü: Pazartesi

Bedende temsil ettiği bölge: Göğüs, mide

Yengeç burcu özellikleri

Evcil, ailesine düşkün, çevresine karşı duyarlı, hassas, mutfakla ilgili, tarihsel konulara ilgili, müzik yeteneğine sahip…

Yengeç burcu erkeği

Yengeç burcu erkeği evine bağlı, değer verdiği kişilere karşı daima besleyici ve koruyucu bir yapıya sahiptir. Aşık olduğu kişiye bebek gibi bakar. Oldukça merhametli, algısı yüksek ve duygusaldır. Fakat kendini korumak için sert bir kabuğa ve kıskaçlara sahiptir, bu yönünü göstererek savunmaya geçebilir.

Yengeç burcu kadını

Yengeç kadını su tarafından yönetildiği için derin sezgilere ve birçok duyguya sahiptir. Hemcinsleriyle ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Eğer güveni kazanılırsa ömürlük, çok sadık bir arkadaş olurlar. Güzel ve çekici olmalarının yanında evlerine düşkün, çok iyi birer anne ve eştirler.

Olumlu özellikleri

Korumacı, yardımsever, şefkatli, sabırlı, evine düşkün, anaç, duygusal, fedakar, romantik, yaratıcı, ikna gücü yüksek

Olumsuz özellikleri

Burnu havada, kaygılı, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi, şüpheci, kötümser

Sevdiği şeyler

Denize ait her şey, salon sporları, ev partileri, çocuklar, evde yapılan hobiler, çevresine yardım etmek

Hoşlanmadığı şeyler

Özensiz giysiler, acele ettirilmek, özel hayatını anlatmak

Anlaştığı burçlar

Akrep, Boğa, Başak, Oğlak

Anlaşamadığı burçlar

İkizler, Kova, Terazi, Yay

Burçlar kardinal, değişken ve sabit olmak üzere üç ayrı kategoride incelenir. Yengeç burcu dört kardinal (öncü) burçtan yalnızca biridir. Mevsimleri bu burçlar başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar akım belirleyicidirler. Her konuda önde olmayı seven lider burçlardandır.

Zodyak’ın ilk su burcu olan Yengeç burcu yaratıcılık denizi ve duygu selini barındıran nehir gibidir. Yengeç’in gezegeni olan Ay’ın etkisi altında iken daha iç dünyamıza, ailemize ve sevdiklerimize dönük hale geliriz. Duyguların gezegenidir Ay. Bu yüzden onlardan objektif olmalarını pek bekleyemezsiniz, duygularını geri plana atmaları zordur.

Dışarıdan bakıldıklarında sert kabuk ve kıskaçlarıyla Yengeç burçları ne kadar soğuk görünse de oldukça hassas ve alıngan yapıları olduğunu görebilirsiniz. Yuva, aile, vatan, millet kavramları onlar için oldukça önemlidir. Geçmişteki anılarına bağlıdırlar, sık sık geçmişten söz ettiklerini görebilirsiniz. Güven konusunda takıntıları vardır. Nereye giderlerse gitsinler güvenli ve sıcak yuvalarını korumak isterler. Değişim onları huzursuz eder. Hayatlarından memnun oldukları durumlarda çevrelerine yardım etmeyi çok severler.

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu, zodyak’ın dördüncü burcu olup, su elementi ile yönetilir. Ay gezegeni tarafından yönetilen Yengeç, duyarlı, koruyucu, aile odaklı ve evine bağlı bir yapıya sahiptir. Yengeç burcu bireyleri, duygusal derinlikleri ve sezgisel yetenekleriyle bilinirler.

Yengeç Burcu Hangi Ay?

Yengeç burcu, genellikle 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar. Ancak bu tarihler her yıl biraz oynayabilir, bu nedenle kesin doğum tarihinizi kullanarak astrolojik haritanızı çıkarttırmak en doğrusudur.

Yengeç Burcu Erkeği:

Yengeç burcu erkeği, duyarlı, koruyucu ve aile odaklıdır. Sevdiklerine karşı son derece sadık ve koruyucudur. Duygusal derinlikleri vardır ve bu duygusallığı, ilişkilerinde de gösterir. Ancak bu duygusallık, bazen kırılganlık olarak da ortaya çıkabilir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını, sezgisel, duyarlı ve şefkatlidir. Aile ve ev hayatına büyük bir değer verir. Sevdiklerini koruma ve kollama içgüdüsüne sahiptir. Ancak duygusal dalgalanmalar yaşayabilir ve bu, bazen ruh hali değişiklikleri olarak kendini gösterebilir.

Yengeç Burcu Hangi Grup?

Yengeç burcu, su grubuna aittir. Bu, onların duygusal, sezgisel ve derinlemesine düşünen bir yapıya sahip olmalarını sağlar.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını, duygusal ve sezgisel bir yapıya sahiptir. Aile ve evine son derece bağlıdır. Sevdiklerini koruma ve kollama içgüdüsü güçlüdür. Ancak bu duygusallığı, bazen kırılganlık ve hassasiyet olarak da ortaya çıkabilir. Yengeç kadını, güçlü bir anne içgüdüsüne sahiptir.

Yengeç Burcu Ne Zaman?

Yengeç burcu, 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan bireyleri kapsar.

Yengeç burcu, zodyak’ın duygusal ve aile odaklı burcudur. Sezgisel yetenekleri, duygusal derinlikleri ve koruyucu yapılarıyla bilinirler. Aile ve ev hayatına büyük bir değer verirler ve sevdiklerini koruma içgüdüsüne sahiptirler.

Yengeç Günlük Yorumlar

16 Haziran Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç Burcu, güvensizliğin kendini ifade etmene engel olabilir. Beden ... Devamını oku

15 Haziran Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç Burcu, meleklerden yükünü hafifletme yardımcı olacak insanlar iste. ... Devamını oku

14 Haziran Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç Burcu, yaratıcılığın üst seviyelerde olacak, üst kalitede bir ... Devamını oku

13 Haziran Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç burcu, samimiyetleşen bir ilişki var. Affedici olmalısın, bir ... Devamını oku

22 Mayıs Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç Burcu, yeni bir eve veya iş yerine mutlu ... Devamını oku

Yengeç Haftalık Yorumlar

Koç Burcu- Nisan 2024 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koç burcu, denge ve ılımlılık zamanı. İş birliği ve sadakatle hareket etmelisin. Mükemmel zamanlar için bekleyişe geç, bu hafta. Dinlenme veya tatile çıkma zamanı gelmeden önce kendine yeterince zaman ayır. Meditasyonlar, çözüm getirebilir. Anılarda kaldığın sürece, gelecekte yaşantında blokajlar oluşabilir, unutma. Parlak yeni fikirler ve ilham kaynakları bulacaksın. Bir durumdaki gerçeği göreceksin, bu hafta. Zorlu bir başlangıç yapabilirsin. ... Devamını oku

Koç Burcu- Mart 2024 Aylık Burç Yorumu

Sevgili Koç burcu, duygusal, romantik ve meraklı olabilirsin. Aşık olmaya ya da evlenme teklifi almana yakın bir zaman olabilir. Duygularını engelliyorsan, bir sosyal etkinliğe katılabilirsin. Tekrar gözden geçirilmesi gereken planlar var; gözle görünenin ötesinde olanları fark etmelisin. Zamanlama önemli olabilir, dinlenmek için bir fırsat olabilir. Önemli psişik sezgilerin var, ancak korkuların ilerlemeni engelliyor olabilir. Zafer seninle, umut ettiğin gibi ... Devamını oku

Yengeç Aylık Yorumlar

16 Haziran Koç Burcu Günlük Yorumu

Sevgili Koç Burcu, güvensizliğin kendini ifade etmene engel olabilir. Beden diline, sözlerine ve yaydığın enerjiye dikkat et, sevgiyle kal. Astrolog Neslihan Şirin